2019 yılının Haziran ayını hatırlayın. Facebook kripto para çıkarmayı açıkladığında yer yerinden oynamıştı.

2019 yılının Haziran ayını hatırlayın. Facebook kripto para çıkarmayı açıkladığında yer yerinden oynamıştı. Bu gelişme kripto para fiyatlarına da olumlu yansımış ve fiyatlar da kısa süreli bir ralli yaşanmıştı.

Şimdi metaverse ile yeni bir hamle yapan Facebook için öngörülerimizi sıralamak istiyoruz. Facebook Libra’yı henüz çıkartamadı. Hazırlıklar ise zaten devam ediyor. Bilindiği üzere politika ve kanun yapıcılar Facebook’a çok şiddetli tepkiler göstermiş ve Libra’ya yönelik olarak olumsuz görüşler ortaya koymuşlardı.

Facebook henüz Libra’yı kripto para yatırımcılarına sunamasa da geldiğimiz noktadan Libra’yı metaverse için yavaş yavaş piyasaya sunabilir. Böyle bir hamlenin yapılması Libra için önemli fiyat değerlemesi de sağlayailir. Ayrıca bu durum Libra’nın kullanımında da çok farklı bir genişlemeye fırsat da sağlayabilir.

Benim kanaatim Facebook’un böyle bir hamle yapacağı şeklinde. Diğer taraftan elbette başka kripto para projeleri de boş durmayacak. Onlar da kendi kullanım durumlarını öne çıkarmak için metaverse alanında yer almak isteyecekler.

Sonuç olarak geldiğimiz aşamada Bitcoin ve kripto paraları çok farklı günlerin beklediğini ifade edebiliriz. Beklentimiz kripto paraların daha fazla kullanım bulacağı şeklinde. Kullanım alanı büyüdükçe daha fazla insanın bu alana girmesine de şahitlik edeceğiz. Ne dersiniz? Sizce Facebook metaverse ile kendi kripto parasına bir yol açmış oluyor mu?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ