Bir yöneticiye göre Facebook, takas edilemeyen tokenleri (NFT'ler) ve ilgili özellikleri Novi dijital cüzdanına entegre etmek isteyebilir.

Bloomberg TV'de konuşan bir yönetici olan David Marcus'a göre, Facebook'un dijital cüzdanına NFT özelliklerini dahil etmeyi düşündüğü bildiriliyor. Marcus, Facebook'un çeşitli şekillerde dahil olmak için iyi bir konumda olduğunu hissettiğini söyledi.

Facebook'un Novi Cüzdanı, Calibra dijital cüzdanının yeniden markalaşmasıdır. Libra projesinin çoğunlukla olumsuz yanıt almasından sonra şirket finansal ürününe yeni bir yaklaşım getiriyor. Hem kullanıcılar hem de düzenleyiciler, Facebook'un kendi varlığını başlatma fikrine karşı çıktı.

Sonuç olarak, Facebook düzenleyicileri yatıştırmak için tasarım felsefesini değiştirdi. Marcus, geçen hafta Facebook'un başlangıçta tüccarların takip etmesi gereken tüketicilere odaklanacak cüzdanı başlatmaya hazır olduğunu söyledi.

Cüzdan piyasaya sürülmeye hazırsa, bazı NFT'leri getirmek ve ilgiden yararlanmak için uygun bir zaman olacaktır. Facebook'un ödemeleri ücretsiz olacak ve ekibin kullanımı teşvik edeceğini umuyor.

Marcus ayrıca şirketin, Novi'nin onunla birlikte piyasaya sürülebilmesi için Diem para biriminin piyasaya sürülmesini beklediğini söyledi. Dijital para birimi yaklaşık iki yıldır çalışıyor. Marcus ayrıca röportajda, konu inovasyon olduğunda ABD'nin "endişe verici bir oranda geride kaldığını" da sözlerine ekledi.

NFT'lerin popülaritesi artıyor

NFT'ler şu anda kripto para birimi alanındaki en sıcak gelişmedir. Niş, kendi NFT'lerini ve alanın dışından ünlüleri ve şirketleri başlatan yerleşik projelere yol açtı. Piyasadaki en sıcak mülk olarak DeFi'yi hızla devraldı ve düşüşe dair hiçbir işaret yok.

Facebook'un marka değeri ve maruz kalma kapasitesi göz önüne alındığında, NFT pazarı daha da popüler hale gelebilir.

Formula 1, Major League Baseball ve NBA, NFT'leri benimsedi. Eminem ve Elon Musk gibi ünlüler ve sanatçılar da diğerlerinin yanı sıra teknolojiyle uğraştı. Adidas ve Nike gibi şirketler bile kükreyen başarı gören büyük ölçekli NFT projeleri yaptılar.

Bu, Facebook'un NFT'lerin ürünlerine getireceğini umacağı türden bir coşku. Bununla birlikte, şirketin aynı çekiciliğe sahip bazı değerli dijital ürünleri veya koleksiyonları piyasaya sunup sunamayacağı henüz belli değil.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ