Sosyal medya devi Facebook, kripto cüzdanı Calibra'nın adını Novi olarak değiştirdi. Ayrıca kripto cüzdanının logosunu da değiştirdi.

Facebook’tan Libra İçin Dev Adım

Sosyal medya devi Facebook, kripto cüzdanı Calibra'nın adını Novi olarak değiştirdi. Ayrıca kripto cüzdanının logosunu da değiştirdi.

Sosyal medya devi Facebook, Libra dijital para birimlerine Novi'ye erişmek için bir gün kullanılmasını umduğu dijital cüzdan Calibra'yı yeniden adlandırıyor. Facebook, bir blog yazısında, yeni adın, sırasıyla “yeni” ve “yol” anlamına gelen Latince “Novus” ve “Via” kelimelerinden esinlendiğini ortaya koydu. Novi Financial, şirketin dijital cüzdanını geliştirecek olan Facebook’un yan kuruluşunun yeni adıdır. Sosyal medya devi, projeyi geçen yıl duyurduğundan bu yana ciddi düzenleyici incelemelerle karşı karşıya kaldı.

Geçen yıl, bir mobil bankacılık uygulaması Current, benzer bir logo kullanması nedeniyle Calibra'ya karşı ticari marka ihlali davası açtı. Şimdi dijital para cüzdanı daha fazla tartışmayı önlemek için logoyu tamamen değiştirdi. Novi’nin logosu, bu eski tasarımı, adının stilize bir versiyonu lehine atıyor ve Libra logosu “o” içerisinde yer alıyor. Libra Birliği, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin onayını almak için Libra kripto para biriminin teknik incelemesinde birkaç değişiklik yaptı. Facebook, Novi ve Terazi için misyonunun “mesaj göndermek” kadar hızlı para göndermek olduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ