Facebook’un Calibra şirketi, İrlanda'daki iş gücü için 50 yeni pozisyon yaratmayı planlıyor, çünkü şirket koronavirüs krizi sırasında özel sektör işten çıkarılma trendini görmezden geliyor.

Facebook’un Calibra’sı Dublin Tabanlı Ekibi Yeni Kişiler Arıyor

Facebook’un Calibra şirketi, İrlanda'daki iş gücü için 50 yeni pozisyon yaratmayı planlıyor, çünkü şirket koronavirüs krizi sırasında özel sektör işten çıkarılma trendini görmezden geliyor.

Irish Times'ın 20 Nisan tarihli bir raporu, Calibra’nın Dublin'deki küçük ekibinin bu yıl önemli ölçüde genişletileceğini ve Facebook'un İrlanda operasyonlarının yol haritası için "kritik öneme sahip" olduğunu belirtti.

2009 yılından beri İrlanda'da bulunan Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi çeşitli ortak firmalarında ülkede 5.000 kişiyi istihdam ediyor.

2019 yılında kurulan Calibra, teknoloji devinin küresel düzenleyici baskı altında önemli ölçüde yeniden şekillenen gelişen dijital para birimi stratejisinin merkezinde yer aldı.

Dublin ofislerinin yanı sıra Facebook, County Meath, Clonee'de bir veri merkezi işletiyor ve 2017'de sanal gerçeklik yan kuruluşu Oculus için Cork'ta bir araştırma laboratuvarı kurdu. Calibra operasyon başkanı Laura Morgan Walsh gazetecilere şunları söyledi:

“Bu küresel belirsizlik döneminde Dublin'de bulunan ekibimize yatırım yapmaya devam ediyoruz. Calibra cüzdanını destekleyen operasyon ekibimizi genişletmek için dolandırıcılık, uyumluluk, işgücü yönetimi ve müşteri hizmetleri konularında aktif olarak uzmanlar alıyoruz. ”

Facebook, 2016'nın başlarında İrlanda merkez bankasından bir e-para lisansı aldı, ancak ülkede Calibra için yeni işe alımlarının hızının düzenleyicilerin yanıtlarına bağlı kalacağını söyledi.

Facebook, küresel bir stablecoin, Libra tasarımında, özellikle de bir para birimi sepeti ile desteklenen bir varlıktan tek para birimi istikrarlı paralarla desteklenen bir varlıktan uzaklaşan büyük değişiklikler yapmaya zorlandı.

 Libra için güncellenmiş bir teknik inceleme, ağın artık yalnızca düzenlenmiş kripto şirketleri için erişilebilir olacağını ve cüzdanların denge ve işlem sınırlarına tabi olacağını ortaya koydu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ