Facebook’un blockchain iştiraki Calibra, yaklaşmakta olan stablecoin Libra için "milyarlarca insana" ulaşmak üzere iki pazarlama uzmanı arıyor.

Facebook’un Calibrası Milyarlarca İnsana Ulaşmak İçin İki Pazarlama Uzmanı Arıyor

Facebook’un blockchain iştiraki Calibra, yaklaşmakta olan stablecoin Libra için "milyarlarca insana" ulaşmak üzere iki pazarlama uzmanı arıyor.

Web sitesindeki iş ilanlarına göre, Facebook Calibra için bir marka başkanı ve medya, dijital pazarlama ve topluluk başkanı işe alıyor. Her iki pozisyon da ideal adayların en az 15 yıllık pazarlama deneyimine ve 10 yıllık liderlik deneyimine sahip olmasını gerektiriyor.

“Nihai hedefimiz milyarlarca insana şu anda sahip olmadıkları şeylere erişmelerine yardımcı olmak. Bu adil finansal hizmetler gibi şeyler olabilir, tasarruf etmenin yeni yolları olabilir, bilgi paylaşmanın yeni yolları olabilir”

Marka rolü müdürü adayların “şirketi ve ürün markasını hedeflere taşımaları ve inşa etmeleri” gerekiyor. Medya ve dijital pazarlama pozisyonunun başkanı ise “artımlı ve birikimli müşteriyi yönlendiren ve katılım / çapraz satış stratejileri geliştirmesine yardımcı olması bekleniyor.”

Genel olarak, Facebook’un kariyer sayfasına göre, şu anda ürün yöneticileri ve mühendisler de dahil olmak üzere 26 açık pozisyon var.

Calibra cüzdanı ve Libra stablecoinin bu yılın başlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor, ancak Facebook veri gizliliği sorunları nedeniyle dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerden eleştiriler aldı. Son olarak, İsviçre Devlet Başkanı Ueli Maurer, Libra’nın şu anki haliyle “başarısız” olduğunu söyledi çünkü “bu para biriminde yatırılan para sepeti ulusal [merkez] bankalar tarafından kabul edilmiyor."

Para sepeti % 50 ABD doları,% 18 euro,% 14 Japon yeni,% 11 İngiliz sterlini ve % 7 Singapur dolarından oluşuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ