Facebook Libra’nın 2020 sürümü için planını değiştirmeyi düşünüyor olabilir.

Facebook’un Libra’sı Şimdi Daha Kapsamlı Cüzdan Sunuyor

Sosyal medya devi geçen yıl Libra’yı tanıttığında, kripto para biriminin küresel ekonomiyi dönüştürme gücüne sahip basit bir küresel para birimi olacağını iddia etti. Düzenleyiciler hızla fark etti ve şirketin dijital para biriminin ne olacağına dair cevaplardan daha fazla soru sunması gerektiğini buldu.

Lİbra hala ilerlemesine rağmen, Facebook artık kendi tokenını desteklemek için dolar ve avro gibi devlet tarafından verilen para birimlerini sunacak. Hareket, isteksiz düzenleyicileri yatıştırmanın ve plan için hala 4. çeyrek sunum için planlanan ek destek elde etmenin bir yolu gibi görünüyor.

Bloomberg tarafından yayınlanan 3 Mart raporuna göre, hem kripto para hem de belirtilen para birimleri şirketin dijital cüzdanı Calibra'da mevcut olacak.

Dijital cüzdanı yeniden tasarlayarak kripto para biriminin özelliklerini yeniden ölçeklendiren Facebook, Ekim ayında hem Calibra'yı hem de Libra’yı aynı anda serbest bırakmayı umuyor. Calibra, kullanıcıların fiat para biriminde para göndermesine ve almasına ve satın almalarına izin verecek

Dünyada neredeyse iki milyar insan Facebook kullanıyor. Sepeti, merkez bankası para birimlerini ekleyerek genişletmek, herkesin Calibra'yı daha geleneksel bir ödeme sistemi olarak kullanmasını mümkün kılıyor. Mobil cihazlarında Messenger veya WhatsApp yüklü herhangi bir kullanıcı, bir düğmeye dokunarak dünya çapında para gönderebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ