Fiat para kartı veren kuruluşlar ile blockchain endüstrisi arasındaki işbirliği hızla ilerliyor gibi görünmekte.

Fan Token Platformu Socios Ön Ödemeli Fiat-Kripto Kartını Duyurdu

Fiat para kartı veren kuruluşlar ile blockchain endüstrisi arasındaki işbirliği hızla ilerliyor gibi görünmekte.

24 Şubat'ta, spor hayranı token projesi Socios, blockchain tabanlı global kimlik işlevselliği de sağlayan entegre bir üyelik ve fiat-kripto ön ödemeli banka kartının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Ürünün piyasaya sürülmesinden önce, Socios, kart yayıncısının kim olacağını belirlemeden önce birkaç kripto ve kripto dışı ortağı incelemeye devam ettiğini söyledi. Socios CEO'su Alexandre Dreyfus, firmanın daha önce Visa ve MasterCard ile temasa geçtiğini söyledi.

Yaz İçin Planlanan İşleyen Banka Kartı

Daha önce bildirildiği gibi Socios, tokenize oylama platformu ve blockchain tabanlı mobil uygulama içeren bir kripto fan tokeni ekosistemi çalıştırıyor. Girişim, Binance ve OK Blockchain Capital gibi yüksek profilli kripto endüstrisi oyuncularının desteğini alan spor blockchain firması Chiliz tarafından işletiliyor.

Tokenlar (CHZ), anketlerde oy haklarını vererek ve sahiplerin ürün, ödül ve oyunlara erişim izni vererek hayran katılımını artırmak için kullanılıyor.

Bu platform geliştikçe, Socios, Socios mobil uygulaması için, Müşterinizi Tanıyın (KYC) kimlik aracı olarak hizmet veren bir blockchain tabanlı küresel kimlik numarası entegre etti. Dreyfus konuyla ilgili olarak şöyle diyor:

“Bizim için en önemli gelişmelerden biri blockchain üzerindeki kimlik olacak, bu önümüzdeki yıllarda kimliğinizi kontrol etmesi gereken spor etkinlikleri için kritik olabilir.”

Bir kez ön ödemeli kart, bu blockchain kimliğini içerecek ve doğrudan kullanıcıların cüzdanlarına bağlanacak ve böylece CHZ  ve aynı zamanda diğer para birimlerini harcamalarını sağlayacak. Bunların hangi para birimlerinde kripto veya başka bir şekilde olacağı tam olarak henüz açıklanmadı.

Ön ödemeli kart aynı zamanda hem normal ödemeler için hem de blockchain token ödüllerini kullanmak veya çeşitli tekliflere ve indirimlere erişmek için kullanılabilir.

Socios, ön ödemeli sürümü bu yaz tam teşekküllü canlı bir banka kartıyla takip etmeyi planladığını, ilk önce Avrupa pazarı, ardından Latin Amerika, Türkiye ve Asya için piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Tabanı genişletme

Tokenlaşmanın futbol gibi kitle endüstrilerine yayılması - Coinbase’in, Socios’un ve diğer kripto banka kartlarının - bir zamanlar niş olan blockchain alanının popülerleştirme çabalarıyla ilerlediğini gösteriyor.

İspanyol futbol devi FC Barcelona kısa süre önce Socios'a dahil olmuş ve Atlético de Madrid ve Londra merkezli futbol takımı West Ham United'ın beğenisine katılarak bir token oluşturmuştu.

Dreyfus geçtiğimiz günlerde, global olarak 3,5 milyar futbol hayranının üssünün fan odaklı tokenizasyon sürüşünü başlatması için güçlü bir ilgilinin var olduğunu ifade etmişti.

 Bu ayın başlarında Chiliz, blockchain hayran katılımı ekosistemini ABD'ye yayma teklifinin bir parçası olarak büyük pazarlama ajansı Lagardere Sports and Entertainment ile bir ortaklık ilan etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ