Bu yazımızda sizlere Fantom Coin Nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Fantom, yönlendirilmiş çevrimsiz grafik tabanlı dağıtılmış defter üzerinde programlanabilir bir platform oluşturuyor.

Fantom Coin Nedir? İşte Ayrıntıları İle FTM Coin

Bu yazımızda sizlere Fantom Coin Nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Fantom, yönlendirilmiş çevrimsiz grafik tabanlı dağıtılmış defter üzerinde programlanabilir bir platform oluşturuyor.

Fantom, "Lachesis" adı verilen ve Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ve Web3JS yığını ile entegre edilmiş asenkron, Proof-of-Stake consensus mekanizması kullanır. Böylece kullanıcılar, Ethereum'da olduğu gibi Fantom'da akıllı sözleşmeler yazabilir, derleyebilir ve dağıtabilir.

Ekibe göre, Fantom'un temel özellikleri şunlarla ilgilidir:

Hız: Fantom'da blok onaylarını beklemeye gerek yoktur; işlemler kesindir ve genellikle 1-2 saniye içinde onaylanır.

Güvenlik: Lachesis aBFT consensus protokolünün kullanılmasıyla Fantom, izinsiz, açık kaynaklı bir ortamda çok sayıda düğümü destekleyebilir.

Akıllı sözleşme desteği: Fantom, tarafların güvenilir ve yüksek oranda ölçeklenebilir bir ortamda akıllı sözleşmeler yapmasına olanak tanır.

FTM tokenı, stake etme, zincir içi yönetişim ve ağ ücretlerinin ödenmesi için gereklidir. Doğal olarak, FTM, FTM cinsinden değeri aktarmak için de kullanılabilir.

Fantom (FTM) Nedir?

Fantom, consensusa ulaşmak için aBFT ilkelerini kullanan hızlı, ölçeklenebilir ve güvenli bir DAG tabanlı dağıtılmış defterden ve akıllı sözleşme yürütme için yeni bir doğrulanabilir derleyici ve kayıt tabanlı sanal makineden oluşan bir platform oluşturuyor.

Lachesis protokolünü kullanarak DAG tabanlı bir sistemde akıllı sözleşmelerin etkinleştirilmesi ana hedef.

Nodeların ağa katılırken ağdaki diğer tüm nodeların varlığından haberdar olması gerekmez.

Olay bloklarının topografik sıralamasını elde etmek için Lamport zaman damgalarını kullanır.

FANTOM'un vizyonu, "DAG teknolojisini kullanarak dünyadaki tüm işlem organları arasında uyumluluk sağlamak" ve gerçek zamanlı işlemlere ve veri paylaşımına izin veren yüksek güvenilirliğe sahip yeni altyapı oluşturmaktır. Ayrıca, doğruluğu otomatik olarak kontrol eden, akıllı sözleşme davranışının kanıtlarını oluşturan ve talimatları mevcut modellerden daha verimli bir şekilde yürüten yeni bir doğrulanabilir derleyici ve kayıt tabanlı sanal makine geliştirmeyi hedefliyor.

Haziran 2018'e kadar özel ve genel token satışlarıyla  39,7 milyon dolar topladı.

DAG tabanlı sistemlerde akıllı sözleşmeler sağlamayı amaçlamaktadır.

Yerel tokenı FTM'nin aşağıdaki işlevlere sahip olması öngörülmektedir:

Doğrulayıcı node ile stake etmek: blok ve işlem ödülleri karşılığında ağı güvence altına almak. Nodelar, işlemleri onayladıkları hıza göre sıralanacaktır. Bu nedenle, daha iyi donanıma sahip daha iyi performans gösteren Nodelar, stake edilen FTM başına ortalama olarak daha fazla ödül kazanacaktır.

İşlem ücretlerini ödemek için: kullanıcılar FTM kullanarak işlem ücretlerini ödeyebilir

Zincir içi yönetim önerilerini oylamak için: Doğrulayıcı Node’u çalıştıran veya FTM'lerini bir doğrulayıcı node’una devretmiş olan her token sahibi, ana ağın yapısını değiştirmek, blok ödülleri gibi sistem parametrelerini değiştirmek için teklifleri oylayabilecektir.

Fantom Koini Nereden ve Nasıl Alırsınız?

Fantom koini bu linke tıklayarak  Türkiye'nin en düşüşk komisyon oranlarıyla ICRYPEX'ten satın alabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ