Ademi merkeziyet, Bitcoin'e karşı savaşa yol açtı, çünkü Almanya ve Fransa gibi çok az kişi hariç, dünyadaki hükümetler tarafından asla kabul edilmedi.

FBI Bilerek Bitcoin

Ademi merkeziyet, Bitcoin'e karşı savaşa yol açtı, çünkü Almanya ve Fransa gibi çok az kişi hariç, dünyadaki hükümetler tarafından asla kabul edilmedi.

Öte yandan, salgın sırasında, yakın zamanda yapılan bir Federal Soruşturma Bürosu (FBI) basın açıklaması Bitcoin'i çok özel olarak hedefliyor gibi görünüyor. Nitekim, Bitcoin gerçekten sorun olabilecek yüzlerce kripto para biriminden biri olabilir.

Ve hikaye burada bitmiyor; sadece Bitcoin değil, alıcıların yararlanabileceği herhangi bir ödeme şekli, Bitcoin'in “takip edilemez” etiketi ile birlikte gelen tek kripto para birimi olmadığı gerçeği göz önüne alındığında karşımıza çıkıyor.

Bitcoin'e karşı savaş: Kötülük veya politikaya mı dayanıyor?

Gerçekte, her şey blockchain tarafından herhangi bir belirli hükümet veya organ tarafından değil, blockchain sahipleri tarafından son iş parçacığına kadar izlenebilir.

Bitcoin’in durumunda, kripto para biriminin daha önce bildirildiği ve reddedildiği gibi Çin'in kontrolünde olduğu iddia edildi. Korku, insanlık tarihindeki en büyük itici güçlerden biridir ve Bitcoin'e karşı savaş aynı şekilde sürüyor gibi görünüyor.

Bu durumda, sadece ekonomik savaş alanında çatışan dünya süper güçlerinin bir oyunudur. Tıpkı Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın saçma bir şekilde aptalca bir ses çıkmasını beklediğiniz gibi, 13 Nisan FBI basın açıklaması da aynı saçmalık ve aptalca düşünceden kaynaklanıyor gibi görünüyor.

 Serbest bırakma, tüm dolandırıcılığı suçlamayı ajansın kontrolünde olmayan bir düşman olan kripto para birimine koymak için çok çalışıyor. Truva Atı'nı hatırlıyor musunuz? Bitcoin'e karşı yapılan bu savaş bunu hatırlatıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ