Federal Soruşturma Bürosu (FBI), kripto sömürüsünü ele almak için yeni bir birim başlattı.

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), kripto sömürüsünü ele almak için yeni bir birim başlattı. ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından yapılan bir duyuruya göre, FBI'ın yeni Sanal Varlık Sömürü Birimi, FBI genelinde analiz, destek ve eğitim sağlamaya ve aynı zamanda kripto para birimi araçlarını yenilemeye adamış özel bir kripto para birimi uzmanları ekibidir.

 

Yeni Ekip, Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi İle Birlikte Çalışacak

Yeni FBI ekibi, “kripto para birimlerinin cezai kötüye kullanımı” ile mücadele etmek için Adalet Bakanlığı'nın (DOJ) Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi (NCET) ile birlikte çalışacak. Daha önce Adalet Bakanlığı, Eun Young Choi'nin NCET'in ilk direktörü olarak görev yapmak üzere atandığını açıklamıştı. DOJ, Choi'nin "siber ve kripto para konularında başarılı bir lider" olduğunu belirtti. Choi, bakanlığın "her türlü suçlu tarafından yasa dışı suistimalleriyle mücadele" çabalarını hızlandıracağını ve genişleteceğini açıkladı. NCET, kripto para borsaları, karıştırma, yuvarlama hizmetleri, altyapı sağlayıcıları ve yasadışı faaliyetleri kolaylaştıran diğer firmalara odaklanacak.

 

ABD Düzenleyicileri, Kriptoyla İlgili Suçları Engellemek İçin Çalışıyor

Bu ayın başlarında DoJ, Hong Kong kripto para borsası Bitfinex'in 2016 hack'iyle bağlantılı olduğunu söylediği 3,6 milyar dolarlık Bitcoin ele geçirmişti. ABD ajansı, kripto ticareti ve işlemleriyle ilgili ceza davalarını araştırıyor ve suçluları suçluyor. Adalet Bakanlığı, kripto para birimleri kullanan yasa dışı aktörlerin izlenmesiyle ilgili yerleşik programlarından ve kaynaklarından yararlanmak için özellikle HSI (İç Güvenlik Soruşturmaları), ICE (Göç ve Gümrük Muhafaza) ve IRS (Dahili Gelir Servisi) gibi federal kurumlarla ortak olmaya devam etti. . Ayrıca, DOJ, yasadışı faaliyetlerle ilgili işlemleri belirlemek için kripto işlemlerine (blok zinciri tabanlı adli tıp analizi yoluyla) ilişkin fikir edinmek için özel sektör firmaları ve finans kurumlarıyla ortak olmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ