FC Barcelona, resmi web sitesi aracılığıyla, bir aydan kısa bir süre sonra bir anlaşma imzaladıktan sonra Ownix ile ilişkisini sonlandırdığını duyurdu.

FC Barcelona, resmi web sitesi aracılığıyla, bir aydan kısa bir süre sonra bir anlaşma imzaladıktan sonra Ownix ile ilişkisini sonlandırdığını duyurdu.

FC Barcelona, şirketle bağlantılı olan Moshe Hogeg adlı bir işadamının tutuklanmasının ardından kripto şirketi Ownix ile ilişkisine son verdi. Ownix'in amacı, kulübün şanlı tarihinin somut olmayan parçalarının dijital bir orijinallik sertifikası sağlayan NFT'ler oluşturmak için FC Barcelona ile ortak olmaktı. Ancak Hogeg'in hukuk danışmanı iddiaları reddetti.

 

Ortaklık, Hayranlar İçin İkonik Fotoğraf Anları  Etrafında NFT'ler Yaratmaya Çalıştı

Bu ayın başlarında 4 Kasım'da duyurulan ortaklık, taraftarlar için kulübün 122 yıllık tarihini kapsayan ikonik fotoğraf anları etrafında NFT'ler yaratmaya çalıştı. Sezon boyunca gerçekleşecek NFT müzayedeleri aracılığıyla, taraftarların unutulmaz Blaugrana anlarını yeniden üretecek dijital varlıklara sahip olmaları  için bir yol yaratacaktı. Barca'nın yeni nesil taraftarlarla yeni etkileşim biçimleri arama planının bir parçası olması gerekiyordu.

Barca Daha Önce Taraftar Tokenlerini  Başlatmak İçin Socios ve Chiliz İle Güçlerini Birleştirmiş

Barca daha önce genel halk için taraftar tokenleri başlatmak için Socios ve Chiliz ile güçlerini birleştirmişti. Chiliz, blockchain hayranı oylama girişimi Chiliz'dir, Socios.com ise bir ödül platformudur. Şubat 2020'de şirket tarafından yayınlanan bir twitter gönderisine göre, $CHZ dijital para birimini kullanarak, kulüp anketi oylamasına ve ödül kazanmaya izin veren Barca taraftar tokenleri satın alınabilir. FC Barca, La Liga Santander ve La Liga'da oynuyor. Yakın zamanda oyuncuların dijital hayran kartlarını başlatmak için Sorare ile ortaklık kurdu. Sorare'nin vizyonu, bir fantezi oyunu yaratmak için NFT teknolojisini spor kartlarıyla birleştirmekti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ