İspanya'nın en büyük iki futbol kulübü Real Madrid ve FC Barcelona, ​​meta veri tabanındaki bazı öğeler için ticari marka almak için başvuruda bulundu.

FC Barcelona ve Real Madrid Metaverse Faaliyetleri için Ortak Marka Başvurusu

Real Madrid ve FC Barcelona Metaverse ile ilgileniyor

Futbol takımları, yeni kar kaynakları yaratmak ve ayrıca geri bildirimleri ve taraftarlarla olan ilişkilerini geliştirmek için faaliyetlerini artık meta veriye taşıyor. Son zamanlarda, İspanya'nın en büyük iki futbol kulübü Real Madrid ve FC Barcelona, metaverse'de çeşitli hizmetler sunmak için ortak bir ticari marka başvurusunda bulundu.

Ticari Marka Avukatı Michael Kondoudis, ticari marka başvurusunu ilk olarak 5 Ağustos'ta yapıldığını bildirerek sosyal medyada bildirdi. Ticari marka başvurusu, iki kulübün kendi kripto para cüzdanlarını sunmakla ilgilenebileceğini gösteriyor. Uygulama ayrıca, "sanal gerçeklik yazılımına" atıfta bulunduğu için olası bir metaverse oyun yazılımına da işaret ediyor.

Dosyalama ayrıca giyim, ayakkabı ve başlık gibi sanal giysilere de atıfta bulunuyor.

Kripto Arka Planı

Kripto ortamı ve metaverse, ticari marka uygulamalarını tanıtan bu iki ekipten hiçbiri için yeni değil. Her ikisi de daha önce kripto ve NFT çabalarında yer aldı. Real Madrid, 2020'de Sorare'nin NFT pazarında oyuncularının koleksiyonlarını sunmasına izin vermek için bir NFT tahsilat şirketi olan Sorare ile ortaklık kurdu . Bundan sonra, 2021'de futbol takımı , NFT şeklinde Akıllı Biletler düzenleyeceğini duyurdu.

FC Barcelona, kullanıcıların kulüple ilgili belirli kararlarda söz sahibi olmalarını sağlayan kendi taraftar tokenini çıkararak kripto para birimi dünyasına daha da fazla dahil oldu. Ayrıca FC Barcelona , NFT'lerin ve metaverse'nin genişleme stratejisinin bir parçası olduğunu bildirdi ve Mart ayında ürünlerini bu alanlara odaklamak için yeni bir bölüm olan Barca Studios'u başlattı.

Ayrıca, kulüp kısa süre önce bu yeni bölümün neredeyse dörtte birini bir hayran etkileşimi belirteç şirketi olan Socios.com'a, kulübün Web3 ve metaverse alanındaki stratejilerini yeniden şekillendirmeye yönelik bir işlemde 100 milyon dolara sattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ