İngiltere'nin mali düzenleyicisi FCA, güç durumdaki dijital varlık borsası Binance'in İngiltere ödeme ağına erişmesine izin veren son hamlesinden duyduğu endişeyi dile getirdi.

İngiltere'nin mali düzenleyicisi FCA, güç durumdaki dijital varlık borsası Binance'in İngiltere ödeme ağına erişmesine izin veren son hamlesinden duyduğu endişeyi dile getirdi.

Financial Times'ın bildirdiğine göre, İngiltere'nin Mali Davranış Otoritesi (FCA), kripto para borsası Binance'in İngiltere ödeme ağına erişim sağlayan son hamlesinden duyduğu endişeyi dile getirdi. FCA, geçen yıl Haziran ayında temel finansal düzenlemelere uymadığı için Binance'i ülke dışına çıkarmıştı, ancak borsa bir ödeme şirketiyle ortaklık kurdu ve sterlin ödemelerine yeniden erişim sağladı.

Binance, Birleşik Krallık'ta Herhangi Bir Düzenlenmiş Hizmet Sunma Yetkisine Sahip Değildi

Binance, geçen yıldan beri dünyanın farklı yerlerinde düzenleyici sorunlarla karşı karşıya. Mali yasaların yıllarca pervasızca çiğnenmesinin ardından, düzenleyiciler küresel olarak kripto borsasını çökertti. İngiltere'de Binance daha da kötüydü. Geçen yıl Haziran ayında bildirildiği üzere, Mali Davranış Otoritesi (FCA), borsanın yerel yan kuruluşunun yasa dışı faaliyet gösterdiğini ve düzenlenmiş herhangi bir hizmet sunmaya yetkili olmadığını ortaya koyan bir tüketici uyarısı yayınladı. Şimdi kripto borsası, ödeme pazarına yeniden erişim sağlamak için ödeme firmalarıyla ortaklık kurdu.

Binance, İngiltere Ödemeler Sektörüne Bir Arka Kapı Buldu

Binance, düzenleyici ile görüşmelerde olduğunu iddia eden basın bültenleri yayınlayarak durumu şekerlemeye çalışırken, finansal hizmet sağlayıcıları hızlı hareket ederek kripto borsasıyla ilişkilerini durdurdu. Barclays, Binance ile bağlarını kopardı ve kredi/banka kartı ödemelerini durdurdu ve kısa süre sonra Avrupa'nın en büyük bankası HSBC de aynısını yaptı. Binance ayrıca kısa bir süre sonra Tek Euro Ödeme Alanı (SEPA) aracılığıyla Euro mevduatını askıya aldı. Şimdi, Londra merkezli ödeme grubu Paysafe ile ortaklık kurarak Birleşik Krallık ödemeler sektörüne bir arka kapı buldu. Ortaklık, Birleşik Krallık'taki Binance kullanıcılarının Faster Payment Service aracılığıyla sterlin para yatırmalarına olanak tanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ