Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), kripto endüstrisinin nasıl daha iyi düzenlenebileceği konusunda Federal Rezerv ve diğer gözlemcilerle birlikte çalışıyor.

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), kripto endüstrisinin nasıl daha iyi düzenlenebileceği konusunda Federal Rezerv ve diğer gözlemcilerle birlikte çalışıyor.

ABD bankacılık sektörünü denetleyen kurumlardan biri, kripto para birimlerini düzenlemeye odaklandı. Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), kripto endüstrisinin nasıl daha iyi düzenlenebileceği konusunda Federal Rezerv ve diğer finansal gözlemciler ile birlikte çalışıyor. Önerilerinden biri, tüm stabilcoinlerin, düzenleyicilere, yüksek likiditeye sahip varlıklar tarafından 1:1 oranında desteklendiğini kanıtlaması gerektiğidir.

FDIC, ABD Bankalarındaki Mevduat Sahiplerine Mevduat Sigortası Sağlar

FDIC, ABD bankalarındaki mevduat sahiplerine mevduat sigortası sağlar. Bankacılık sektörünü denetleyen kurumlardan biridir. Ülkede 4.500'den fazla kurumu sigortalamaktadır. Başkanına göre FDIC, adını dijital para birimi endüstrisini denetlemek isteyen düzenleyiciler listesine eklemek istiyor. Money 20/20 konferansında konuşan başkan Jelena McWilliams, Fed ve Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) ile 'kripto sprint' olarak tanımladığı şey hakkında görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Bankaların bu süreç aracılığıyla dijital para birimi faaliyetlerinde bulunmalarına izin verildi.

FDIC, Kripto Varlıkları Hakkında Halka Açık Bir Rehberlik Sağlamak İstiyor

Jelena McWilliams ayrıca şunları kaydetti: “Amacım, mevcut kural ve politikalarımızın kripto varlıklara nasıl uygulanacağı, bankaların ne tür faaliyetlerde bulunmasına izin verildiği ve bankalar için ne gibi denetim beklentilerimiz olduğu konusunda halka açık bir rehberlik sağlamaktır. ” McWilliams'a göre, üç ajans önümüzdeki aylarda bir dizi politika açıklaması yayınlamayı planlıyor. Stablecoin'ler, düzenleyiciler için en büyük odak alanıdır ve FDIC'nin kafası bunları araştırdı. 2018 yılında eski Başkan Donald Trump tarafından FDIC'ye atanan McWilliams, stabilcoinlerin çeşitli faydalar sunduğunu kabul etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ