ABD Federal Reserve başkanı Jerome Powell, devam eden Corona Virüsü salgınının ABD'deki ekonomik faaliyetler için "gelişen riskler" oluşturduğunu söyledi.

Fed Başkanı Powell: Corona Virüsü ABD Ekonomisine

ABD Federal Reserve başkanı Jerome Powell, devam eden Corona Virüsü salgınının ABD'deki ekonomik faaliyetler için "gelişen riskler" oluşturduğunu söyledi.

Açıklama ABD pazarlarında kötüleşen bir satışın ortasında geldi. Muhtemelen tıkanık bir piyasayı sakinleştirmeyi amaçlayan bir açıklamada Powell, “ABD ekonomisinin temelleri güçlü kalıyor” dedi. Yine de, bazı perakende hisse senedi ve kripto tüccarlarının Frank Chaparro'nun Cuma günü bildirdiği gibi belki de düşüşü satın aldığını gösteriyor.

Powell, yaptığı açıklamada, "Federal Rezerv gelişmeleri ve ekonomik görünüm üzerindeki etkilerini yakından takip ediyor. Araçlarımızı kullanacağız ve ekonomiyi desteklemek için uygun şekilde hareket edeceğiz" diyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Cuma günü yaptığı açıklamada, Corona Virüsü krizine ilişkin risk değerlendirmesini dört aşamalı bir uyarı sistemindeki en yüksek ataması olan "yüksek" ten "çok yüksek" e yükselttiğini söyledi. Hareket, dünya hükümetleri salgına tepki göstermeye devam ederken ve bilimsel ekipler virüsün kendisini anlamaya çalıştıklarında ortaya çıkıyor.

 WHO sağlık acil durum programı müdür yardımcısı Dr. Michael Ryan, “Bu, gezegendeki her hükümet için bir gerçeklik kontrolüdür. Uyan. Hazır ol. Bu virüs yolda olabilir" açıklamasında bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ