Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi çok büyük bir görev üstlendi. Covid-19 salgını dünya ekonomilerini bir sarmal haline getirdi. Piyasalar, küresel duruşların ve faaliyet kısıtlamalarının etkilerinden kaynaklanmakta.

Fed’in Sonsuz Parasal Genişleme Politikası Kripto Para Piyasalarını Nasıl Harekete Geçiriyor?

Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi çok büyük bir görev üstlendi. Covid-19 salgını dünya ekonomilerini bir sarmal haline getirdi. Piyasalar, küresel duruşların ve faaliyet kısıtlamalarının etkilerinden kaynaklanmakta.

Başkan Donald Trump az önce 2 trilyon dolarlık bir teşvik tasarısı imzaladı. Bu, şu anda en çok ihtiyaç duyanlara fon sağlamaya çalışmaktır. Fed tarafından 4 trilyon dolarlık bir varlık alım programı daha bekleniyor. Her durumda, Fed piyasaları sağlıklı tutmak için varlıkların satın alınması konusunda daha fazlasının yapılması gerekebileceğini ima etmiş durumda.

Gayri resmi olarak “Sonsuz QE” olarak adlandırılan bu program, pandemi devam ederken varlıkların sınırsız satın alınmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Gerçek şu ki hiç kimse bunun ne zaman olacağını bilmiyor.

Bu itibarla, bu bilgi eksikliği nedeniyle dünya kontrolden çıkmaya devam ediyor. ABD Fed, ABD piyasalarını para ile pompalamaya ve ABD ekonomisi içinde kredi akışını sürdürmeye yönelik gerekli araçlara sahiptir.

Gerçek şu ki, ekonomide normal zamanlarda sınırsız miktarda paraya sahip olmak enflasyona yol açacaktır.

Bunlar normal zamanlar değil, ABD içinde ve dışında neredeyse sıfır ekonomik faaliyet ile halsizliğin devam etmesi bekleniyor. Bununla birlikte, bu para akışı, geçici de olsa duyguların köklenmesine ve piyasaların korunmasına yardımcı olacaktır.

Kripto para piyasaları, güvensiz doğaları nedeniyle en çok kazanacakları piyasalara sahiptir. Yatırımcıların sahip olduğu “liman” algısı geçerli olacaktır. Bu, hem eski hem de yeni yatırımcıların kripto paralar adı verilen harika yeniliğe bakmalarını ve bunları kar elde etmek için nasıl kullanacaklarını anlamalarını sağlayacaktır.

 Böyle bir durumda, geleneksel finansal piyasalara dökülen para büyük olasılıkla kripto alanında olacaktır. Bunun nedeni basit: Geleneksel pazarlarda güven olmadan işlem yapılamaz. Ve şu anda pazar yok. Sonuç olarak paranın gideceği yer burası.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ