FED'in verdiği iş ilanı kripto para dünyasında heyecan yarattı.

FED İş İlanı Verdi – Kripto Para Dünyasını Heyecan Sardı

Kripto para dünyasında her adımın bir haber değeri var. İş ilanının bile.

ABD Federal Reserve, geleneksel ödemeler bölümünü denetlemek ve perakende para birimlerinde dijital para birimleri, blok zinciri teknolojisi ve dijital inovasyon konularında araştırma yapmak üzere bir yönetici arıyor. İşe alınacak yönetici, merkez bankasının perakende ödeme hizmetlerini yönetmekten ve bu bölüme liderlik etmekten sorumlu olacak.

ABD Federal Reserve tarafından yayınlanan bir iş ilanı, ülkenin merkez bankasının perakende ödemelerde dijital inovasyonu araştırdığını gösteriyor. Merkez bankası, bankanın perakende ödeme hizmetlerini yönlendirmek ve yönetmek için bir yönetici bulmak istiyor. Ancak alınacak kişi aynı zamanda kripto para birimleri ve blok zinciri de dahil olmak üzere dijital yeniliği araştırmaktan sorumlu olacak.

İşe alınacak kişi için bazı şartlar da belirlenmiş durumda. Buna göre adayın işletme veya finans alanında lisans derecesine aship olması ve en az 7 yıllık bir iş deneyimi bulunması gerekiyor. İş ilanının verilmesi, ABD'nin Çin gibi bir dijital dolar çıkarmayı düşündüğünün açık bir göstergesi. Daha önce, iki ABD milletvekili ABD Federal Rezerv’den bir dijital dolar geliştirmeyi düşünmelerini istemişti.

Geçen ay bir üst düzey ABD Federal Reserve yetkilisi, merkez bankası destekli dijital para biriminin çıkartılması konusuna aktif olarak düşündüklerini ve bu konuyu tartıştıklarını vurgulamıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ