Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ve Federal Rezerv Kurulu bugün şirkete ortak bir mektup yayınladı ve Voyager'ın FDIC iddialarına karşı bir durdurma ve vazgeçme talebinde bulundu.

Fed Kurulu ve FDIC, Voyager Digital

FDIC, Voyager Digital'in Yayınladığı Yanıltıcı ve Sahte Federal Mevduat İddialarında Israr Ediyor

28 Temmuz 2022'de Federal Rezerv Kurulu ve FDIC, halka açık şirket Voyager Digital Ltd.'ye (TSE: VOYG ) bir mektup yayınladı. Mektup iflas eden Voyager'ın yatırımcıları FDIC mevduat sigortasıyla ilgili iddialarla yanlış yönlendirdiğini ve şirketin Federal Mevduat Sigortası Yasasını ihlal etmekle suçlandığını iddia ediyor.

“FDIC ve Federal Rezerv Sistemi Guvernörler Kurulu, Voyager Digital, LLC ve ilgili kuruluşlarının memurları, yöneticileri ve çalışanları tarafından doğrudan veya dolaylı olarak yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğuna inanmak için sebeplere sahiptir. Voyager'ın mevduat sigortası statüsü ile ilgili olarak, 12 USC § 1828(a)(4)'yi ihlal ediyor," yazısının ayrıntıları Voyager'a gönderildi.

FDIC, Voyager'ın web sitesinde, mobil uygulamada ve sosyal medyada "Voyager'ın kendisi FDIC sigortalıdır", "Voyager kripto para birimi platformuna yatırım yapan müşteriler FDIC sigortası kapsamına girecek" şeklinde yanlış ve yanıltıcı açıklamalar yaptığını ve " FDIC, müşterileri Voyager'ın kendisinin başarısızlığına karşı sigortalayacaktır." FDIC'nin Voyager'a yazdığı mektup, bu iddiaların yanlış olduğunun altını çiziyor. Mektupta şunlar yazıyor:

Bu beyanlar yanlış ve yanıltıcıdır ve bugüne kadar sahip olduğumuz bilgilere dayanarak, beyanların muhtemelen yanlış yönlendirildiği ve fonlarını Voyager'a yatıran ve fonlarına hemen erişimi olmayan müşteriler tarafından güvenildiği anlaşılmaktadır.

Voyager, şimdi, herhangi bir biçimde Voyager'ın FDIC tarafından sigortalı olduğunu öne süren herhangi bir yanlış beyanı kaldırarak sorunu çözmekle görevlendirilmiştir. Voyager'ın hükümetin talebini yerine getirmek için iki iş günü var. Voyager, FDIC'nin iddialarının yanlış olduğunu düşünürse, şirket sağlanan bilgi ve belgelerle bunu kanıtlamaya çalışabilir.

FDIC, "hızlı yanıt" istiyor veya "yukarıda belirtilen veya diğer herhangi bir yasa veya düzenleme ihlali veya güvenli olmayan veya sağlam olmayan bankacılık uygulaması ile ilgili olarak, uygun olduğu şekilde daha fazla işlem yapmak" zorunda kalacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ