Bitcoin, Federal Rezerv'in son toplantısından dakikalar sonra daha agresif politika eylemine yöneldiğini göstermesinin ardından birkaç ayın en düşük seviyelerini test ederek 43.000 doların altına düştü.

Bitcoin, Federal Rezerv'in son toplantısından dakikalar sonra daha agresif politika eylemine yöneldiğini göstermesinin ardından birkaç ayın en düşük seviyelerini test ederek 43.000 doların altına düştü.

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin'in fiyatı bugün erken saatlerde 43.000 doların altına düştü ve Federal Rezerv'in son toplantısından dakikalar sonra birkaç ayın en düşük seviyelerini test ederek daha agresif bir politika eylemine yöneldiğini gösterdi ve bu da yatırımcıların daha riskli varlıklar için iştahını azalttı. Bitcoin, Çarşamba günü %5,2 kaybettikten sonra %1.7 düşüşle 42.700 $ seviyesinde kaldı. Geçen ayın 42.000$'lık dip seviyesinin altında bir kırılma, Bitcoin'i Eylül'den bu yana en zayıfı yapacak.

Kripto Para Piyasaları, Geleneksel Piyasalardakilerle Uyum İçindedir

Orijinal kripto para birimi Bitcoin, Kasım ayında 69.000 dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Singapur merkezli kripto fonu distribütörü Stack Funds COO'su Matt Dibb, özellikle Nasdaq'taki düşüşlere işaret ederek, mevcut düşüşün “çoğu geleneksel varlık sınıfındaki 'riskten kurtulma' hareketiyle ilişkili olduğunu” söyledi. Kripto para piyasalarındaki hareketler, hem kripto hem de diğer varlıklarla işlem yapan kurumların sayısı arttıkça geleneksel piyasalardaki hareketlerle daha uyumlu hale geliyor. Bitcoin ile birlikte, diğer birkaç büyük kripto para birimi de bugün erken saatlerde kırmızı renkteydi.

Nasdaq, Şubat Ayından Bu Yana En Büyük Bir Günlük Yüzde Düşüşünde Bir Gecede %3'ten Fazla Düştü

Nasdaq, Fed tutanaklarının ABD'li politika yapıcıların Aralık toplantısında bankanın bilançosunu düşürmeyi tartıştıklarını ve aynı zamanda tahvil alım programlarını bitirmeyi hızlandırmaya karar verdiklerini göstermesinin ardından, Şubat ayından bu yana en büyük bir günlük yüzde düşüşünde bir gecede %3'ten fazla düştü. Asya'daki hisse senedi piyasaları da Perşembe günü satıldı, ABD Hazine getirileri yükseldi. Piyasa değerinde dünyanın ikinci lider kripto para birimi Ethereum da Çarşamba günü %5,2 kaybetti ve Ekim ayından bu yana en düşük seviyesine dokunarak hafifçe 3.460$'a geri döndü. Kripto analistleri ayrıca, başlangıçta artan yakıt fiyatlarının tetiklediği Kazakistan'daki hükümet karşıtı protestoların Bitcoin ağını etkileyip etkilemeyeceğini de izliyorlardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ