FED’in Mart ayındaki faiz kararının artış yönlü olması sonrasında kripto para piyasası üzerindeki baskıyı atmış görünüyor.

FED’in Mart ayındaki faiz kararının artış yönlü olması sonrasında kripto para piyasası üzerindeki baskıyı atmış görünüyor. Bitcoin artık yönünü 50 bin dolar seviyelerine doğru çevirmiş durumda.

Bitcoin ve kripto paraların son hareketiyle birlikte 2022 yılında ikinci kez düşüş trendini tersine çevirdikleri görülüyor. İlk girişiminde 45 bin dolar direncine takılan Bitcoin 50 bin dolarlı seviyeleri zorlamaya başladı.

Ethereum’a baktığımızda ise yeni hedefin 4 bin dolar seviyeleri olduğunu görüyoruz. Bu seviyeler aynı zamanda kayıpların telafi edilmesi anlamına da geliyor.

Yükseliş yönlü hareketin daha ne kadar süreceği öngörülemese de Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş ile enflasyonist baskıların Bitcoin ve kripto para birimlerini bir müddet daha gündemde tutacağa benziyor.

Diğer taraftan dünyadaki farklı gelişmeler de paranın kripto paralara doğru akmasında önemli roller oynuyor. Yılbaşından bu yana yabancı yatırımcıların Çin’den rekor miktarda çıkış yapması bunun bir göstergesi. Çin’den yabancı çıkışı 6 milyar doları geçmiş durumda. Çin’de bankaların faizi de sabit tuttuğunu belirtelim.

Son yükselişler elbette kripto para yatırımcılarının yüzlerini güldürdü. Ama yükselişin her zaman söz konusu olmayacağını da vurguladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ