Trump'ın eski kampanya stratejisti Steve Bannon'un kripto para birimi teklifi şu anda federal yetkililerin hedefinde

FED Steve Bannon

Trump'ın eski kampanya stratejisti Steve Bannon'un kripto para birimi teklifi şu anda federal yetkililerin hedefinde

Araştırmacı gazeteci Scott Stedman tarafından 30 Ağustos'ta yayınlanan bir tweet'e göre, federal yetkililer, ABD Başkanı Donald Trump'ın eski bir kampanya stratejisti olan Steve Bannon tarafından yönetilen "GDollars" adlı bir kripto para birimi teklifini araştırıyor.

Milyonlarca doları topladığı iddia edilmesine rağmen, şüpheli kripto para birimi hiçbir zaman ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından lisanslanmadı.

Stripe GDollars Üzerindeki Fişi Çekti

GDollars projesi, Bannon ve sürgündeki Çinli milyarder Guo Wengui'nin ortak girişimi olan GTV Media tarafından başlatıldı.

Web sitesi şu anda etkin değilken, arşivlenmiş sürümü, şirketin müşterilerinin 199,99 ABD Doları ile 999,999,99 ABD Doları değerinde kripto emri verebildiğini gösteriyor.

Tüm ödemeler başlangıçta Stripe tarafından gerçekleştirildi, ancak 36 milyar dolarlık ticaret devi sonunda yasal belirsizlikler nedeniyle GDollars web sitesiyle çalışmayı bıraktı.

 Siyasi aktivizmi ve Çin Komünist Partisi'ni ateşli eleştirisiyle tanınan Wengui, şu anda federal yetkililer tarafından GTV Media'nın ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal edebilecek özel hisse yerleşimi nedeniyle soruşturuluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ