Powell, Perşembe günü ekonomi ve Covid-19 salgınıyla ilgili konularda Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde ifade verdi.

Powell, Perşembe günü ekonomi ve Covid-19 salgınıyla ilgili konularda Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde ifade verdi. Başkanı Jerome Powell, Federal Hükümetin kripto para piyasasını düzenlemesi gerektiğine inanıyor. Ancak Bitcoin (BTC) ve diğer dijital varlıklara yönelik kapsamlı bir yasağın kartlarda olmadığına inanıyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Kuzey Carolina Cumhuriyetçi Temsilcisi Ted Budd'ın bir sorusuna yanıt olarak konuşan Powell, dijital varlıklara Çin tarzı bir yasağın düşünmediğini açıkladı. Temsilci Budd'ın sorusu, Powell'ın stablecoin'lerin düzenleyici statüsü ve merkez bankasının sözde "dijital dolar" etrafında devam eden müzakereleri hakkında şüpheler uyandırmasına yanıt olarak geldi. Powell'ın görüşüne göre, bir merkez bankası dijital para birimi veya CBDC, Stablecoin'lerin ve kripto para birimlerinin birçok işlevini ancak düzenleyici risk olmadan gerçekleştirebilir.
Stabilcoinler, para piyasası fonları ve banka mevduatları gibidir, ancak bir dereceye kadar düzenleyici çerçevenin dışındadırlar ve düzenlenmeleri uygundur” dedi. “Aynı faaliyet, aynı düzenleme.”

Küresel GSYİH'nın %90'ından Fazlasını Temsil Eden Ülkeler CBDC'leri Araştırıyor

Bir merkez bankası dijital para birimi bir süredir Fed'in radarındaydı, ancak politika yapıcılar projeyi takip edip etmeme konusunda kararsız kaldılar. Bu arada, merkez bankası bir CBDC ihraç etmenin avantajları ve potansiyel engelleri hakkında birkaç araştırma raporu görevlendirdi.

Powell, Amerika Birleşik Devletleri para politikasını belirlemekten sorumlu olan merkez bankasının Federal Açık Piyasa Komitesi'ni denetler. Bu ayın başlarında Komite, mevcut teşvik programlarını olduğu gibi bırakmaya karar verdi ancak pandemi kaynaklı tahvil alım programının yakında sona erebileceğini söyledi. Uyarı, hisse senetleri ve kripto para birimleri de dahil olmak üzere risk varlıkları üzerinde bir miktar aşağı yönlü baskı oluşturmuş gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ