Fed, Bitcoin'i gerçek değeri olmayan bir varlık olarak gösteren ve mevcut fiyatının gelecekteki fiyatının indirgenmiş değerine bağlı olduğunu gösteren bir model sağladı.

Federal Rezerv Bankası: "Bitcoin, Altın Gibi Bir Değer Deposunun Özelliklerinin Çoğunu Paylaşıyor"

Fed, Bitcoin'i gerçek değeri olmayan bir varlık olarak gösteren ve mevcut fiyatının gelecekteki fiyatının indirgenmiş değerine bağlı olduğunu gösteren bir model sağladı.
Fed, Bitcoin'in hem parasal hem de makroekonomik haberlere yanıt vermediği sonucuna vardı.

New York Federal Rezerv Bankası tarafından yakın zamanda yürütülen bir araştırma, Bitcoin'in değerli metaller ve S&P 500 gibi diğer varlık sınıfları ile karşılaştırıldığında makroekonomik faktörlerle neredeyse hiç ilişkili olmadığı sonucuna vardı. Bununla birlikte, rapor, Bitcoin'in bir ödeme şekli olarak kullanılamayacağının altını çizdi. yüksek oynaklığı nedeniyle ölçekte. Bu nedenle, Bitcoin ve diğer kripto varlıkları, ABD doları yerine Altın ve diğer değerli metallerle karşılaştırılır.

Böylece, Fed Başkanı Jerome Powell'ın 2021'de kripto varlıkların bir ödeme şekli olarak kullanılamayacak kadar değişken olduğunu söylediğini yineliyoruz. Rapor sonuçlandı.

Ana sonuç, Bitcoin'in TÜFE dışında düşündüğümüz tüm makro haberlere dik olmasıdır. Bu, karşılaştırma için kullandığımız diğer varlıklarla (altın, gümüş, S&P 500 ve çeşitli ikili döviz kurları) taban tabana zıttır. Diğer tüm geleneksel varlıklar, makroekonomik haberlere ekonomik olarak büyük ve anlamlı bir katsayı ile yanıt verir,

Makroekonomik Haberlerde Bitcoin Fiyat Eylemine İlişkin Fed Raporuna Yakından Bakış
Rapor, Bitcoin değeriyle ilgili gelecekteki olasılıkları belirlemek için basit bir spekülatif varlık modeli formüle etti. Olasılık modeline göre, parasal haberlerin faiz oranı kanalıyla spekülatif varlığın değerini olumsuz yönde etkilediği gibi çeşitli hipotezler türetilmiştir.

Ek olarak, spekülatif olasılık modeli, gelecekteki politika yolu hakkındaki parasal haberlerin Bitcoin fiyatı üzerinde mevcut hedef oranla ilgili olanlardan daha büyük etkilere sahip olduğunu gösterdi. Rapora göre Bitcoin fiyatı, ülkenin faiz oranlarına değinen FOMC açıklamalarından önce ve sonra artan oynaklıkla tepki veriyor.

Örneğin, ABD enflasyonundaki beklenmedik bir artış, ihracat için daha yüksek girdi maliyetlerine yol açabilir ve bu da bir ülkenin ihracatını küresel pazarlarda daha az rekabetçi hale getirebilir. Sonuç olarak, Bitcoin fiyatı değer kazanırken ülkenin fiat para birimi değer kaybedebilir.

Bununla birlikte, Federal Rezerv, enflasyonist baskıları azaltmak için kısa vadeli faiz oranlarını yükseltirse, bu da doların değer kazanması anlamına gelebilir, Bitcoin fiyatı mini bir ralli ile sonuçlanabilir.

Fed, yüksek etki olarak kabul edilen makroekonomik haberler sırasında Bitcoin fiyat tepkisini 30 dakikalık ve 1 saatlik zaman diliminde JPY, EUR, USD ve GBP gibi önde gelen fiat para birimleriyle karşılaştırdı.

İlginç bir şekilde Fed, Bitcoin'in hem parasal hem de makroekonomik haberlere tepkisiz olduğu sonucuna vardı. Ancak Fed, Bitcoin ile makroekonomik yönler arasındaki kopukluğu bulmak için daha fazla çalışmaya ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Fed'in raporu, Bitcoin'in burada kalacağının ve bir varlık sınıfı olarak Altın'ı tahttan indiren varlığın yakın olduğunun açık bir kanıtı. Ayrıca, Bitcoin iki ülke, El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti tarafından yasal ödeme aracı olarak kabul edilmiştir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ