Doğru okudunuz. Federal Rezerv (Fed) 50 BTC değerinde değil, 50 Bitcoin Ağı değerinde dolar basmayı planlıyor.

Federal Rezerv Bitcoin’in Kaç Katı Para Basacak

Doğru okudunuz. Federal Rezerv (Fed) 50 BTC değerinde değil, 50 Bitcoin Ağı değerinde dolar basmayı planlıyor.

Dünyadaki merkez bankaları para basma makinelerini ateşliyorlar. Kolektif görüş, koronavirüsün ekonomik etkileriyle mücadele etmenin en iyi yolunun, soruna para atmak olduğu anlaşılıyor.

Her iki taraf arasında günlerce süren çılgın tartışmalardan sonra, ilk olarak 2 trilyon dolarlık bir başlangıç anlaşmasına ulaşıldı. Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, bu “bu salgın için tarihi bir yardım paketi üzerinde iki taraflı bir anlaşma” dedi. Ama bu sadece başlangıç. Federal Rezerv 6 tirilyan dolara kadar baskı yapmayı vaat etti… ve daha fazlası bile olabilir.

Ulusal İnceleme'den alınan rakamlara göre,

Toplamda 4 trilyon dolar Federal Rezerv'den likidite biçiminde gelirken, kalan 2 trilyon dolar Kongre'nin önerilen üçüncü aşama yasasının bir parçası olacak. Toplam yardım 6 trilyon dolara ulaşırsa, bu ABD GSYİH'sının yaklaşık yüzde 30'una eşit olacaktır.

Dolar arzını artırmanın olumsuz etkileri hakkında yorum yapılmadı. Bu krizin küllerinden çıktıktan sonra para sisteminin çöküşünü izleyebileceğiz.

Bununla birlikte, cypherpunk ve Bitcoin çekirdek geliştiricisi Jameson Lopp, seri baskıyı hoş bir perspektife soktu. 6 trilyon yeni dolar yaratmak, “ince havadan yaklaşık BTC’nin piyasa değerinin 50 katı değerinde dolar” demektir.

Bitcoin'in katı şapkalı arzının şişirilemeyeceği ve sahiplerinin asla BTC'lerinde kitlesel bir devalüasyona maruz kalmaları gerekmeyecek; ayrıca Bitcoin ağının gerçekte ne kadar küçük olduğunu da vurguluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ