FED'in 235 milyar dolarlık repo müdahalesi Bitcoin için ne anlama geliyor?

Federal Rezerv’in Rekor 235 Milyar Dolarlık Repo Müdahalesi Bitcoin

Bitcoin, merkez bankalarından, bankalardan ve Wall Street'ten bağımsız bir varlık olsa da, kripto para biriminin gücü ve altında yatan değer teklifi, bu yeni gelişen endüstri büyüdükçe geleneksel finansal dünyadaki olaylara giderek daha fazla bağımlı hale geldi.

Federal Rezerv Milyarları Repo Pazarına Aktarıyor

Londra merkezli bir ekonomist olan Daniel Lacalle'a göre, Federal Rezerv bir rekor kırdı. 25 Aralık'ta 235 milyar dolarlık repo piyasası müdahalesi, 2008'in Büyük Durgunluğunun ortasında, Temmuz 2008'de geçen 133 milyar dolarlık rekorun neredeyse iki katı.

Farkında olmayanlar için, gecelik kredi piyasası olarak da adlandırılan repo piyasası, Federal Rezerv'in söz konusu kurumları çalışır durumda tutmak için finansal kurumlara büyük krediler vermesine rağmen son derece kısa vadeli ihraç ettiği “yer” dir.

Yıl sonunda, Federal Rezerv'in rezerv likiditesini korumak için fazladan 425 milyar dolar daha basması bekleniyor. Bu, merkez bankasının bilançosunu 4,5 trilyon dolarlık bir rekor kıracak, bu da borsaların tüm zamanların en yüksek seviyelerinde olmasına ve dünyanın dört bir yanındaki ekonomistlerin hisse senetlerinin daha da yükselmeye devam etmesine sebep olacak

Bu Neden Bitcoin İçin İyi?

Bu repo enjeksiyonlarının neden Bitcoin için yükselişe geldiği konusunda, eski bir Wall Street yöneticisi olan Wy Long, Wyoming Eyaletindeki blok zinciri ve kripto para biriminin siyasi savunucusu haline geldi, bu yılın başlarında bu konuda bir Forbes makalesi yayınladı.

İçinde, önde gelen BTC savunucusu, bu mali sıkıntılar vakasının, “sistemin işlem gücü büyüdükçe ağ güvenliği artan Bitcoin” in aksine, finansal sistemin oldukça kırılgan olduğunu gösterdiğini yazdı.

 Uzun zamandır varlığın kırılganlık karşıtı özellikleri nedeniyle, kripto para biriminin "finansal piyasa istikrarsızlığına karşı" bir sigorta poliçesi olabileceğini, çünkü tüketicilere “geleneksel finansal sistemden vazgeçme seçeneği” sunduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ