Cleveland Federal Rezerv Bankası Başkanı ve CEO'su, Fed'in potansiyel bir dijital dolar konusunda devam eden araştırmasının ayrıntılarını açıkladı.

Federal Rezerv, Potansiyel Bir Dijital Dolar Konusunda Devam Eden Araştırmalarla İlgili Ayrıntıları Açıkladı

Cleveland Federal Rezerv Bankası Başkanı ve CEO'su, Fed'in potansiyel bir dijital dolar konusunda devam eden araştırmasının ayrıntılarını açıkladı.

Cleveland Federal Rezerv Bankası Başkanı, merkez bankasının potansiyel bir dijital dolar ile ilgili devam eden araştırmasının ayrıntılarını açıkladı. Loretta Mester, Federal Rezerv'in salgından önce merkez bankası dijital para birimlerini araştırdığını vurgulayarak, Yönetim Kurulu'nun "potansiyel faydalarını anlamak için bir dizi dağıtılmış defter platformu oluşturup test ettiğini" belirtti.

"Girişimler, Federal Rezerv'in böyle bir para birimini benimseme kararına işaret etmiyor."

Başkan, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) ve Boston Fed arasında çok yıllı bir ortaklık da dahil olmak üzere bölgesel Federal Rezerv şubelerinin girişimlerinin yanı sıra Fed’in New York Şubesi ve Uluslararası Ödemeler Bankası arasındaki işbirliğine dikkat çekti. Ancak Mester, girişimlerin "Federal Rezerv'in böyle bir para birimini benimseme kararına işaret etmediğini" belirtti ve "finansal istikrar, piyasa yapısı, güvenlik, gizlilik ve para politikası ile ilgili konuların daha iyi anlaşılması gerektiğini ekledi. "

 Cleveland Federal Rezerv Bankası Başkanı ayrıca, COVID salgınının, ödemeler sektörünün yurt içi transfer modellerinde ve hacminde büyük değişiklikler geçirmesi gibi ABD'nin “önemli altyapısında” önemli aksamalara yol açabileceğini belirtiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ