Bir basın açıklamasına göre, ABD Federal Rezervinin üst düzey yetkilileri kripto ticareti yapamayacak, bireysel hisse satın alamayacak, bireysel tahvillere, emtialara ve hatta yabancı para birimlerine yatırım yapamayacak.

Bir basın açıklamasına göre, ABD Federal Rezervinin üst düzey yetkilileri kripto ticareti yapamayacak, bireysel hisse satın alamayacak, bireysel tahvillere, emtialara ve hatta yabancı para birimlerine yatırım yapamayacak. FED'in Federal Açık Piyasa Komitesi bugün duyuruyu yaptı ve kuralların oybirliğiyle kabul edildiğini iddia etti. Daha önce, birçok üst düzey yetkili, büyük duyurulardan önce menkul kıymet satın almakla suçlandı.

 

Bu Kural, FED Kıdemli Yetkililerinin Bir Çıkar Çatışmasına Girmesini Önleyecektir

Açıklamada, FED'in kamuoyu güvenini yeniden kazanmaya çalıştığı ve "tarafsızlık ve dürüstlük" mesajı verdiği belirtildi. Kuralların amacı, FED Kıdemli Yetkililerinin bir çıkar çatışmasına girmesini önlemektir. Kurallar, kripto ticaretine ek olarak, FED yetkililerinin türev ürünleri ve marj ticaretini yasaklıyor ve bir menkul kıymet satın alırken veya satarken 45 gün önceden haber vermelerini gerektiriyor. Ayrıca, bu işlemleri yapmak veya “en az bir yıl süreyle yatırım tutmak” için izin almaları gerekecektir.

 

Alım ve Satımlar, Artan Finansal Piyasa Stresi Dönemlerinde de Yasaklanacaktır

Finans kurumu ayrıca, finansal piyasa stresinin arttığı dönemlerde üst düzey personelinin alım satım yapmasını da kısıtladı. Bu yeni kurallar, Federal Rezerv görevlilerinin banka hisseleri ve hazine menkul kıymetleri tutmalarını ve FOMC toplantıları sırasında karartma döneminde finansal işlemlerde bulunmalarını yasaklayan mevcut kuralları tamamlıyor. Açıklamaya göre, kurallar yürürlüğe girdiğinde, ABD Rezerv Bankalarının başkanlarının bir ay içinde herhangi bir menkul kıymet işlemini ifşa etmesi gerekecek. Bu bilgi, muhabir Rezerv Bankası web sitesinde kamuoyuna açıklanacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ