Bitcoin (BTC), Fed'in geleneksel varlıklarla birlikte indirilen faiz oranına tepki veriyor.

Fed

Bitcoin (BTC), Fed'in geleneksel varlıklarla birlikte indirilen faiz oranına tepki veriyor.

ABD Federal Rezervi, CNBC'nin raporlarına göre, faiz oranlarını 50 baz puan düşürdü. Bu önlem, corona virüsü korkusunun ABD ekonomisi üzerindeki yıkıcı etkisiyle mücadele etmek için gerekliydi.

Bitcoin (BTC) fiyatı Fed kararına açıkça tepki gösterdi. Bir heyecan dalgası nedeniyle, trader'lar hisse senetleri ve altın ile birlikte birkaç dakika içinde BTC'yi yüzde 1,6'dan fazla pompaladılar.

Ancak bu fiyat artışı kısa sürdü. Önde gelen kripto para birimi ani kazançlarını hızlı bir şekilde geri çekti ve gün içi düşük 8,677 dolara ulaştı. Özellikle ABD'nin önde gelen borsa endeksi olan Dow, faiz indirimlerinden sonra da negatif oldu.

Daha Fazla Para Basma

Bitcoin'in ABD ekonomi politikasını umursamayan ilişkisiz bir varlık olduğuna inanılıyor.

Morgan Creek Digital'den Anthony Pompliano, Fed'in Eylül 2019'da oranları 25 baz puan düşürdüğü zaman Bitcoin için faiz indirimlerini 'roket yakıtı' olarak nitelendirdi, ancak o zamanlar en iyi kripto para birimi haberlerle birlikte fiyatını değiştirmedi.

Bu arada ABD Başkanı Donald Trump, Pompliano'nun "para baskısı" olarak çarptığı daha fazla hareket hızı ve indirim çağrısı yapıyor.

Bir oyun değiştirici mi?

Piyasa analisti Alex Krüger'e göre, Bitcoin'in son hamlesi, Fed'in gerçekten ticaret yapabileceğini kanıtlıyor.

 Ağustos 2019'da, Fed Başkanı Jerome Powell kriptoyla ilgili endişelerini dile getirdikten sonra BTC fiyatı yüzde altıdan fazla düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ