Bitcoin (BTC) ve altın, 24 Mart'ta ABD Federal Rezervinin para baskısının gerçek boyutunu ortaya çıkardığı için açık bir güç işareti gösterdi.

Fed

Bitcoin (BTC) ve altın, 24 Mart'ta ABD Federal Rezervinin para baskısının gerçek boyutunu ortaya çıkardığı için açık bir güç işareti gösterdi.

Pazartesi günü 6.000 $ temizledikten sonra BTC / USD 6.500 $ seviyesinde yer almaya devam etti. Aynı zamanda, piyasa analistlerinin son çıkışının sona erdiğini öne sürdüğü gibi altın toplandı.

Fed: “Sonsuz paraya sahibiz”

Kıymetli maden, basın zamanında 1.572 $ civarında işlem görerek günlük % 1.35 iyileşme kaydetti.

Altın için, 2008 mali krizi sırasında toparlanma yankılanırken, Bloomberg tarafından aktarılan Goldman Sachs vurgulandı. Daha sonra, şimdi olduğu gibi, Fed dolar likiditesinin önündeki engelleri kaldırarak değerli metal atışlarını daha yüksek bir seviyeye gönderdi.

Çeşitli kaynakların bildirdiği gibi, Fed şimdi her gün 125 milyar dolar değerinde, ya da ayda 2,5 trilyon dolarlık dev bir geri alım alıştırması yapacak.

ABD ekonomisini desteklemeyi amaçlayan program, ABD tarihinin en büyük para basma deneyi haline gelen şeyde piyasayı “yeni” dolarla doldurmaya benziyor.

Hazine Bakanı Steven Mnuchin, işletmelere ve bankalara sunulan likiditeyi “neredeyse sınırsız” olarak nitelendirdi.

Pazar günü CBS ile yaptığı röportajda, Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı Neel Kashkari daha da ileri giderek şunları söyledi:

 “Federal Rezerv'de sonsuz miktarda nakit var. Bankacılık sisteminde yeterli para olduğundan emin olmak için ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ