FED’in politikası yeni yatırımcıları BTC'ye yönlendiriyor gibi görünse de, Bitcoin fiyatı 9,6 bin doları geçmeye çalışıyor.

FED

FED’in politikası yeni yatırımcıları BTC'ye yönlendiriyor gibi görünse de, Bitcoin fiyatı 9,6 bin doları geçmeye çalışıyor.

Yale Üniversitesi'nde öğretim üyesi ve Morgan Stanley Asia'nın eski başkanı Stephen Roach, ABD dolarının üstünlüğünün zorlanacağına ve doların % 35 kadar düşebileceğine inanıyor. Bu yaklaşan dolar zayıflığı altın ve kripto para birimlerine fayda sağlayabilir.

Birkaç büyük trader Bitcoin (BTC) biriktiriyor ve blok zinciri verilerine göre bu durum, balinaların sayısını artırdı. 1.000 veya daha fazla BTC’ye sahip tüccarlar 1.882'ye yükseldi. Genellikle, büyük trader'lar sürekli bir yükseliş eğilimi beklediklerinde büyük pozisyonlar oluştururlar.

Bir başka ilginç gelişme, 55 yaşın üzerindeki yatırımcıların büyük ölçüde kripto varlıklarından uzak durdukları şeklinde. Ancak yeni veriler kripto para birimine yatırım yapmaya başladıklarını gösteriyor.

Bitcoin finansal hizmetler şirketi River Financial, müşterilerinin 2020'de her ay iki katına çıktığını ve hacim artışının % 77'sinin 55 yaşın üzerindeki yatırımcılardan geldiğini söyledi.

Bu durum mevcut ekonomik ortamın ve merkez bankaları tarafından sağlanan büyük teşvik tedbirlerinin yeni yatırımcıları kripto alanına çektiğini göstermektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ