ABD Federal Rezervi sınırsız para basabileceğini ileri sürdü. İşte Bitcoin için anlamı bu.

Fed

ABD Federal Rezervi sınırsız para basabileceğini ileri sürdü. İşte Bitcoin için anlamı bu.

Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı Neel Kashkari, Federal Rezerv'in borsa çöküşüyle ilgili endişelere yanıt olarak “sonsuz miktarda nakit” basacağını söyledi.

60 Minutes’a konuşan Kashkari, "Finansal sistemde yeterli para var ve Federal Reserve'de sonsuz miktarda nakit var. Bankacılık sisteminde yeterli para olduğundan emin olmak için ne gerekiyorsa yapacağız." diyor.

Ve Bitcoin endüstrisindekiler, bunun büyüleyici olduğunu düşünüyorlar.

"Temel olarak Bitcoin'in yaratılmasının nedeni budur." Quantum Economics'in kurucusu Mati Greenspan “Bitcoin'in ana hedeflerinden biri, para yaratmanın tükenmez olabileceği fikrine karşı koymaktır.” diyor.

Bitcoin 21 milyon sınırına sahiptir, burada yeni basılmış Bitcoin miktarı küçük miktarlar üretilene kadar dört yılda bir yarıya düşer. Bu işlem Bitcoin halvingi olarak bilinir.

Geleneksel pazarlar korkunç sıkıntılar içindedir. S&P 500 2017'den beri görülmeyen seviyelere düştü ve Dow Jones 2016'dan beri görülmeyen seviyelere düştü. Buna karşılık Fed, katliamı durdurmak için elinden gelen her şeyi yapıyor ve günlük repo operasyonlarında 1 trilyon dolar vaat ediyor ( bankalara krediler) ve daha da niceliksel genişleme - sisteme daha fazla para yatırılması gibi durumlar söz konusu.

Ancak sonsuz miktarda nakit söylemek, işleri bir adım daha ileri götürür. Bununla birlikte, bu herkes için bir sürpriz olmadı.

Shapeshift CEO'su Erik Voorhees "Fiat her zaman sonsuzdu. Merkez bankaları bunu yaratmayı asla bırakmıyor ve bu yüzden her yıl sonsuza dek değer kaybediyor. Şimdi değişen şey yaratılış oranıdır. Bildikleri kadar fiat para yaratmaya karar verdiler. İnsanlar böyle bir dünyada fiat tutmak istiyorlarsa, tanrı onlara yardım etsin” diyor.

Şimdiye kadar, Bitcoin'in fiyatı mali önlemin en son duyurularına olumlu cevap verdi. Borsalar düşmeye devam ederken, Bitcoin’in fiyatı yükselmeye devam ediyor. Geçen haftaki düşüşünden bu yana% 37 arttı.

 Geçen ayın en yüksek seviyelerine ulaşmak istiyorsa, gidecek çok yol var. Ama en azından Fed'in duyurusu Bitcoin'i geri döndürdü

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ