Bu yazımızda sizlere Fei Protocol (TRIBE) Nedir? Tribe Coin Nedir? sorusunun cevabını verecek ve Tribe Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Bu yazımızda sizlere Fei Protocol (TRIBE) Nedir? Tribe Coin Nedir? sorusunun cevabını verecek ve Tribe Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Fei Protocol (TRIBE) Nedir? Tribe Coin Nedir?

Fei Protocol, ETH destekli bir stablecoin'i koruyan ve bir çift token modeli kullanan bir DeFi protokolüdür. FEI, resmi piyasa olarak Uniswap LP'yi ve FEI'yi dolar kuruna yakın tutmak için Protokol Kontrollü Değer (PCV) adı verilen bir istikrar mekanizması kullanan bir sabit paradır.

TRIBE, platformun yönetim token’ıdır ve aşağıdaki kullanım durumlarına sahiptir:

Likidite madenciliği: Kullanıcılar, DEX işlem ücretlerinden pay kazanmak için Uniswap'ın FEI-TRIBE likidite havuzuna katkıda bulunabilir. Bunun yalnızca UniswapV2 likidite sağlayıcıları için geçerli olduğunu unutmayın.

Staking: Kullanıcılar, karşılığında TRIBE kazanmak için Fei Protokolü stake havuzunda FEI-TRIBE LP token’larını daha fazla stake edebilirler. Stake edilen token’larda kilitlenme yok.

Yönetişim: Kullanıcılar yönetişim teklifleri oluşturabilir ve bunlara oy verebilir veya oy yetkilerini başka adreslere devredebilir.

Protokol, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

Protokol kontrollü değer (PCV): "resmi piyasa" olarak Uniswap FEI-ETH LP konumunda yatırılan ve kilitlenen ETH'nin sahibi olan bir protokol. Aşağıdakileri uygulayarak FEI pimini yeniden ağırlıklandırır:

FEI sabit fiyatın altında olduğunda: PCV, fiyatı sabit seviyeye getirmek için FEI satın almak için protokole ait likiditenin %99'unu LP'den çekecektir. Kalan PCV, likidite olarak yeniden tedarik edilecektir. Fazla FEI yakılır.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

FEI sabit fiyatın üzerinde olduğunda: PCV, mevcut ve hedef fiyat arasındaki farkı belirleyecek ve bu da ek bir FEI basımına yol açacaktır. Dolaşımdaki arzdaki artış, FEI fiyatını eşit seviyeye geri itecektir.

Yeniden ağırlıklar: FEI, 4 saatlik aralıklarla yeniden ağırlık verir ve PCV sabit fiyatı korumak için Uniswap fiyatlarını yeniden ağırlıklandırmadan önce sabit noktanın altındaki minimum mesafe %0,5'tir.

İtfa: Kullanıcılar, 0,95 ABD dolarından ETH için stake edilmeyen veya zaman kilitli FEI'yi kullanabilir. Her saat 5.000 ETH itfa için uygun hale getirilir, toplam kullanılabilir havuz 300.000 ETH'dir.

24 Ağustos 2021 itibariyle, TRIBE'nin toplam arzı 1.000.000.000 ve mevcut dolaşımdaki arz 453.448.622'dir (toplam token arzının ~%45.34'ü).

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ