Fei Labs'ın kurucusu Ethereum kıdemli Joey Santoro, FEI'yi DAI'ye dönüştürmek ve protokol kontrollü değeri PCV TRIBE sahipleri arasında dağıtmak için bir teklif yayınladı.

Fei Stablecoin Projesi Kapanmaya Karar Verdi

Fei Labs'ın kurucusu Ethereum kıdemli Joey Santoro, FEI'yi DAI'ye dönüştürmek ve protokol kontrollü değeri  PCV  TRIBE sahipleri arasında dağıtmak için bir teklif yayınladı.

Geçtiğimiz aylar Kabile DAO için zordu. Bu zorluklar ve sonuçlar kimsenin umduğu gibi değildi.

Derin bir değerlendirmeden sonra Fei Labs, tüm paydaşları göz önünde bulundurarak aşağıdakileri önermektedir. Bunun ileriye dönük sorumlu yol olduğuna inanıyoruz. pic.twitter.com/TbzWeCdhEr

— Joey 💚'den ERC-4626 (@joey__santoro) 19 Ağustos 2022

 Fei Stablecoin Projesi Kapatıldı

Santoro, "gelecekteki potansiyel düzenleyici riskler" nedeniyle Fei mimarisinin  FEI durdurulacağını duyurdu.

FEI'nin mevcut dolaşımdaki arzını, günümüzün en büyük algoritmik sabit parası olan DAI'ye çevirmek için bir teklifte bulundu.

Bu teklif onaylanırsa, kalan PCV rezervleri TRIBE sahipleri arasında dağıtılacaktır . FEI ve USD arasındaki 1:1 döviz kurunu korumak için bir dengeleyici görevi görür.

Kapatma kararının bir başka nedeni, Fei Labs ve Rari Capital'den ortaklarıyla bağlantılı Fuse tabanlı likidite havuzlarına yönelik yıkıcı bir saldırının korkunç sonuçlarıydı.

DeFi araştırmacısı Ignas, FEI ekibinin kapanmak zorunda kalmasının asıl sebebinin PCV güvenlik açığı olduğunu ekliyor:

“FEI'nin kapanmasının bir başka nedeni de PCV modelinin uygun bir ürün pazarı bulamamasıydı. Düşük getiri ve artan risk ile protokol gelir bulmakta zorlanıyor.”

Tanınmış kripto girişimcisi ve yatırımcısı Sam Kazemian, etkilenen bazı DAO'ların yatırımlarının %98'ini kaybedeceğini hesapladı.

Tartışmadan sonra, FEI ABD Doları'na olan sabitini kaybetti. Basın saatinden itibaren, fiyat 0.99$'a yaklaşıyor.

Düşüşten önce FEI, en büyük merkezi olmayan dijital paralardan biriydi; yalnızca DAI, FRAX ve MIM daha büyük büyük harf kullanımına sahiptir. 2021'in başlarında Fei Labs, 1,4 milyar doların üzerinde finansman sağladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ