Yatırım platformu CurioInvest ve dijital varlık borsası MERJ, Ferrari de dahil olmak üzere nadir ve lüks araçlarla desteklenen tokenlar sunmak için bağlandı.

Ferrari de Dahil Olmak Üzere Lüks Otomobilleri Tokenleştirmek İçin İki Firma Ortak Oldu

Yatırım platformu CurioInvest ve dijital varlık borsası MERJ, Ferrari de dahil olmak üzere nadir ve lüks araçlarla desteklenen tokenlar sunmak için bağlandı.

Bloomberg Cuma günü yaptığı açıklamada, “CT1” olarak adlandırılan tokenların Seyşel Adaları merkezli düzenlenmiş borsa MERJ'de listeleneceğini bildirdi. Borsa, Seyşeller'in Finansal Hizmetler Kurumu tarafından menkul kıymet borsası olarak lisanslanmış durumda.

CurioInvest ve MERJ, borsaya tahsisli 200 milyon dolar değerinde 500 otomobili tokenlaştırmayı planlıyor. CurioInvest’in web sitesine göre yaklaşık 1.1 milyon dolar değerinde Ferrari F12tdf, ilk tokenlaştırılanlar arasında olacak.

MERJ'deki dijital strateji başkanı Jim Needham yaptığı açıklamada “Uganda'da Stuttgart'ta bir kasada tutulan, Lihtenştayn'daki bir şirket tarafından tokenize edilmiş nadir bir arabaya yatırım yapabilen bir adamınız olabilir ve hepsi bu tanınmış düzenleyici ortama uyuyor” açıklamasında bulunuyor.

Mülkiyet danışmanlık firması Knight Frank'a göre, vintage arabalar 2017 yılına kadar 10 yıl içinde % 330'dan fazla geri döndü ve hisse senetleri ve tahviller gibi geleneksel yatırımların getirilerini geride bıraktı.

CurioInvest'in kurucusu ve CEO'su Fernando Verboonen “Güzel sanatlara, koleksiyon arabalarına baktığınızda, bunlar tarihsel olarak güvenli limanlar olarak algılanıyor” ifadesini kullanıyor.

 CT1 tokanlarına bir dolar ile yatırım yapılabileceği bildiriliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ