Stellar Development Foundation ve MoneyGram, fiat-USDC dönüştürme ve havale hizmetini birlikte başlatmayı planlıyor.

Fiat-USDC Dönüştürme ve Havale İçin MoneyGram ve Stellar Development Foundation Ortağı

Stellar Development Foundation ve MoneyGram, fiat-USDC dönüştürme ve havale hizmetini birlikte başlatmayı planlıyor. Haber, Alex Holmes'un projeye olan güvenlerini caydırmadığını söylediği UST stablecoin fiyaskosunun ortasında geldi.

Önde gelen para transferi şirketi MoneyGram, kripto para birimlerinin daha fazla benimsenmesini teşvik etmek için Stellar Development Foundation ile ortaklık kurdu. İkili, kullanıcıların dijital paralarını fiat'a dönüştürmelerine olanak tanıyan bir hizmeti ortaklaşa başlatmayı planlıyor.

Bloomberg'e konuşan MoneyGram CEO'su Alex Holmes, hareketin geleneksel ve kripto finans sistemleri arasındaki ayrımı azaltacağını söyledi. Kripto dünyası ve fiat dünyası bugün uyumlu değil. Kripto dünyasından fiat dünyasına bir köprü olmaya çalışıyoruz.

MoneyGram ve Stellar Kripto ve Fiat Hizmeti İçin İşbirliği Yapıyor

Havale hizmetleri, özellikle yükselen piyasa ekonomilerinde yüksek talep görmektedir. Kripto para birimlerinin artan benimsenmesi, birçok geleneksel para hizmetini dijital para birimleriyle entegre etmeyi de gerekli kılmıştır. Holmes'a göre bu, Stellar (XLM) ve MoneyGram'ın doldurmak istediği niş.

Daha spesifik olarak, kullanıcılar yıldız blok zinciri cüzdanlarındaki kripto varlıklarını USDC'ye çevirebilecekler. Daha sonra, MoneyGram aracılığıyla fiat olarak stablecoin'i nakit olarak çekebilirler.

MoneyGram ve Stellar Development Foundation Stellar'ın arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş arasındaki ortaklık, geçen yıl Ekim ayına kadar uzanıyor. Ödeme şirketi, bir ABD düzenleyicisi tarafından dava edildikten sonra Ripple ile olan iş ilişkisini sonlandırmıştı.

Geçen yıl, ikisi belirli yerlerde fiat ve kripto hizmetlerini ortaklaşa başlatmaktan bahsetmişti. Ayrıca bu yıl uluslararası bir kapsamı genişletmek için planlar yaptılar. Parite şimdi hizmetin yaklaşmakta olan lansmanı ile ilerlemeyi işaret ediyor.

Stabilcoinleri Çevreleyen Belirsizlikler

Ancak, piyasanın gelişmeye tepkisi ve tepkisi görülmeye devam ediyor. Milyar dolarlık Terra (LUNA) ekosisteminin katledilmesinin ardından kripto endüstrisinde tartışmalar ve belirsizlikler ortaya çıktı. Ağın algoritmik sabit parası ABD dolarından ayrıldı ve 0 dolara düştü. Düşüşü, diğer popüler stablecoin'lerin de benzer bir yol izleyip izlemeyeceği konusunda pek çok soru işareti yarattı.

İzleyicilere daha fazla netlik sağlamak için Tether (USDT), USDC ve MakerDAO, onlarla UST arasındaki farka dikkat çekti. UST kendisini LUNA tarafından desteklenen algoritmik bir stabilcoin olarak pazarlarken, diğerleri dolar eşdeğeri rezervleri olduğunu söylüyor.

USDC'nin arkasındaki firma olan Circle'ın baş strateji sorumlusu ve küresel politika başkanı Dante Disparte şunları kaydetti:

USDC söz konusu olduğunda, tamamen likit varlıklar tarafından desteklendiğinden de pegging en yakın bölümlerde değildir. Doları alıp rezervlere koyup sonra ödünç vermiyoruz. Bunun yerine, rezervler kesinlikle nakit ve ABD Hazineleridir.

Bununla birlikte, MoneyGram'dan Holmes, kriptoya ve onunla Stellar arasındaki projeye hala güveniyor. Stellar Global Discord platformunun kurucusu, yeni hizmetin nasıl kullanılabileceğini gösteren bir video yayınladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ