Fidelity Investments'ın bir yan kuruluşu olan Fidelity Digital Assets, bu ayın başlarında kripto trendleri ve bunların gelecekteki olası etkileri hakkında bir rapor yayınladı.

Fidelity Investments'ın bir yan kuruluşu olan Fidelity Digital Assets, bu ayın başlarında kripto trendleri ve bunların gelecekteki olası etkileri hakkında bir rapor yayınladı. Raporda tartışılan eğilimler arasında, egemen ülkeler tarafından kripto para biriminin benimsenmesi yer alıyor. Fidelity, geçtiğimiz yıl dünya hükümetlerinin dijital varlıklarla ilgili bazı büyük hamlelerine tanık oldu. Firma, bu yıl daha fazla ülkenin Bitcoin benimsemesini bekliyor.

“Kripto Üzerinde Doğrudan Bir Yasağın En İyi İhtimalle Elde Edilmesi Zor Olacak”

Rapor, Çin gibi kripto para birimini yasaklayan ülkeleri ve El Salvador gibi karşıt yaklaşımı benimseyen ve önde gelen kripto para birimini yasal ihale haline getiren ülkeleri tartışıyor. “Bu yıl gözlemlenen iki gelişmenin bundan daha zıt olamayacağını düşünüyoruz. Rapor yazarları, hangi yolun daha başarılı olduğunu kesinlikle zaman gösterecek” dedi. Ancak, doğrudan bir yasağın en iyi ihtimalle elde edilmesinin zor olacağını ve başarılı olursa önemli bir servet ve fırsat kaybına yol açacağını kaydettiler.

Diğer Egemen Ulusların 2022'de Bitcoin Aldığını Görmek Şaşırtıcı Olmaz

Yazarlar, "Bitcoin benimsenmesi artarsa, bugün bir miktar Bitcoin'i güvence altına alan ülkelerin rekabette emsallerinden daha iyi durumda olacağı, burada çok yüksek bahisli oyun teorisi olduğunu düşünüyoruz." Ülkeler yatırım tezine veya Bitcoin'in benimsenmesine inanmıyorlar, bazılarını bir tür sigorta olarak almak zorunda kalacaklar. ” Yatırım firması, diğer egemen ulusların 2022'de Bitcoin satın aldığını ve hatta belki bir merkez bankasının satın aldığını görmelerine şaşırmayacakları sonucuna vardı. Daha önce bildirildiği gibi, El Salvador başkanı Nayib Bukele, iki egemen ülkenin daha bu yıl Bitcoin'i yasal ihale olarak kabul edebileceğini öngördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ