Fidelity Digital Assets, salı günü yaptığı açıklamada, hizmetlerini Avrupa’ya genişletmek amacıyla İngiltere’de yeni bir şube açtı.

Fidelity, Dijital Varlık Hizmetlerini Avrupa’ya Genişletiyor

Fidelity Digital Assets, salı günü yaptığı açıklamada, hizmetlerini Avrupa’ya genişletmek amacıyla İngiltere’de yeni bir şube açtı.

16 Aralık'ta Financial News haberine göre gösterilen çabaların bir parçası olarak, varlık yönetimi devi İngiltere'deki yeni bir birim kurdu. Yeni birim, Avrupa merkezli fonlara ve aile ofislerine saklama ve ticaret yürütme hizmetleri sağlayacak. Ancak, Financial News’e göre şu anda herhangi bir düzenleme izni bulunmuyor.

Katılıma Vurgu

Fidelity Digital Assets Başkanı Tom Jessop, “Bir yıl önce ABD’de Fidelity Digital Assets’i piyasaya sürdüğünden beri, yavaşlama belirtileri göstermeyen kurumsal topluluk tarafından önemli ilgi ve katılım gördük. Piyasa altyapı şirketlerine devam eden kurumsal ve riskli yatırımların yanı sıra geleneksel borsaların dijital varlık ekosistemine girmesiyle de teşvik ediliyoruz” açıklamasını yapıyor.

Firmanın yeni Avrupa lideri, Chris Tyrer, Barclays'ta eski bir genel müdür. Habere göre, Nisan ayında Fidelity Digital Assets'e katıldı ve firma için Londra'daki müşterilerini sessizce büyüttü.

Kasım ayında, Fidelity Digital Assets, eyaletteki müşterilere saklama hizmetleri sunmak için New York düzenleyicilerinden bir tröst lisansı aldı. Şirket ayrıca, kurumsal müşterilerin kripto para birimleriyle kolayca işlem yapabilmeleri için alım satım araçlarını hizmete sundu.

Şu anda sadece Bitcoin’i destekleyen Fidelity, müşteri talebine dayanarak Ethereum eklemeyi de planlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ