İsrail merkezli blok zinciri şirketi Clear, Fidelity destekli Eight Roads liderliğindeki A Serisi turunda 13 milyon dolar topladı.

Fidelity, İsrail Merkezli Blockchain Girişimi Clear İçin 13 Milyon Dolarlık Finansman Turu Açtı

İsrail merkezli blok zinciri şirketi Clear, Fidelity destekli Eight Roads liderliğindeki A Serisi turunda 13 milyon dolar topladı.

İşletmeler arasındaki yüksek hacimli işlem sistemleri için blockchain ağları geliştiren Clear, 5 Şubat'ta TechCrunch aracılığıyla bir turda turun tamamlandığını duyurdu.

Eight Roads, Fidelity’nin ilk yatırım işi olan Fidelity Ventures’a dayanan küresel bir girişim şirketidir.

Clear for A'daki diğer katılımcılar, birçok küresel telekom liderinin girişim fonlarıydı: İspanya'dan Telefónica Innovation Ventures, Almanya'dan Deutsche Telekom'un Telekom Yenilik Havuzu, Hong Kong telco HKT ve Singapur'danSingtel Innov8.

Telecoms, Clear’ın sınır ötesi işletmeler arası (B2B) ödemeler için tasarlanmış bir blockchain ve akıllı sözleşmeye dayalı işlem ağı geliştirmesinde ilk sektörel odak noktasıdır.

Kurucu ortak Gal Hochberg, özellikle akıllı sözleşmelerin yüksek hacimli, uluslararası işlemlerle başa çıkmak için güçlü bir araç olduğunu söyledi:

“Şirketin iş ortakları arasındaki ilişkinin gerçek durumunun güvenilir bir görünümünü oluşturun [...] ticari bilgilerde veya hizmet sunumunda herhangi bir sorunu gerçek zamanlı olarak bulabilirler ve hatta platformumuzdakileri bile çözebilirler .”

Blockchain kullanımı, tüm bu B2B işlemlerinin, ilgili tüm taraflar için tutarlı ve senkronize verilerle, kriptografi ile denetlenmesini ve güvence altına alınmasını sağlar.

Hochberg, ağın görünüşte dahili testlere dayanarak "yüz milyonlarca faturalandırılabilir etkinliği" işleme koyabildiğini iddia etti.

Clear, dün A Serisi'nin yardımıyla telkosun ötesine geçerek H1 2020'de tam taşıyıcı sınıfı üretime girmeyi bekliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ