Filecoin'in FIL tokenı güçlü bir yükseliş trendinde. 16 ve 17 Mart'taki keskin rallinin ardından kısa vadeli traderlar, 18 Mart'ta küçük bir düzeltme ile sonuçlanan kar alımını yapmış gibi görünüyor.

FIL Fiyat Analizi

Filecoin'in FIL tokenı güçlü bir yükseliş trendinde. 16 ve 17 Mart'taki keskin rallinin ardından kısa vadeli traderlar, 18 Mart'ta küçük bir düzeltme ile sonuçlanan kar alımını yapmış gibi görünüyor. Ancak, sığ geri çekilme, traderların çoğunluğunun çıkışa acele etmediğini gösteriyor.

Boğalar, FIL / USD kurunu 73.79 $'ın üzerinde tutmaya çalışıyor ve bu da %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin 75.74 $'ın hemen altına işaret ediyor. Boğalar başarılı olursa, kur tekrar 96.66 dolara yükselebilir.

Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir ve bu da 128,55 dolara ulaşabilir.

Aksine, ayılar fiyatı 73,79 doların altına çekerse, parite 20 günlük EMA'ya (59,95 $) düşebilir. Bu destekten güçlü bir toparlanma, eğilimin pozitif kaldığını, ancak altında bir kırılma, kısa vadeli bir zirvenin mevcut olabileceğini gösterecektir.

Ancak, ayılar 86 dolar seviyesini agresif bir şekilde savundukları için merhamet etmiyorlar. Ayılar fiyatı 20-EMA'nın altına çekerse, parite tekrar 73.79 $'a düşebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, ayılara avantaj sağlayacaktır.

Alternatif olarak, parite 73,79 $'a geri dönerse, aralık içindeki kalışını birkaç gün daha uzatabilir. Yassılaşan 20-EMA ve kademeli olarak zayıflayan RSI da olası bir konsolidasyona işaret ediyor. 86 doların üzerinde bir kırılma, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ