Filecoin (FIL), yarın FVM olarak adlandırılan EVM uyumluluk aracını dağıtmaya hazırlanıyor.

Filecoin Yarın Milyar Dolarlık Pazara Girmek İçin Filecoin Sanal Makinesi

Filecoin (FIL), yarın FVM olarak adlandırılan EVM uyumluluk aracını dağıtmaya hazırlanıyor.
Filecoin'in yerel tokeni, son 24 saatte yüzde 21'lik pozitif bir kazançla işlem görüyor.

Bu, Filecoin (FIL) protokolü için çok önemli bir hafta çünkü Filecoin Sanal Makinesinin (FVM) uzun zamandır beklenen lansmanına yaklaşık 24 saat kaldı. Ne bekleyeceğine dair içgörüleri paylaşmak için resmi Twitter tanıtıcısını kullanan Filecoin protokolü, FVM'nin merkezi olmayan depolama ağında kod çalıştırmak için yürütme katmanı olarak hizmet edeceğini söyledi.

Kripto ve Web 3.0 ekosistemlerindeki mevcut gelişmelerle birlikte, akıllı sözleşmelerin geliştirilmesine dönüş, alakalı kalmak için yapması gereken en önemli hareket olarak ortaya çıkıyor. Filecoin, birçok kişinin protokolün baskın bir oyuncu olduğunu söylediği bir sistem olan merkezi olmayan depolama dünyasında belirgin bir şekilde iz bıraktı.

Filecoin Sanal Makinesi artık geliştiricilerin sağlamlığı kullanarak protokol üzerinde uygulamalar oluşturmasına ve dağıtmasına olanak tanıyacak. Girişime göre, FVM'nin piyasaya sürülmesi, herkesin Filecoin'in durumuyla (meta veriler ve Filecoin'de neyin ve kimin verileri depoladığını yöneten işlemler dahil) yalnızca ağ üzerinde dağıtarak etkileşime girmesine olanak tanıyacak.

Bunun anlamı, bir akıllı sözleşme merkezi olarak düzenli operasyonların yanı sıra, öncelikle Filecoin protokolünü karakterize eden diğer özelliklere erişilebilirlik ile tamamlanacak olmasıdır.

Protokolün belirttiği gibi, FVM aracı sunucuda depolanan verilerle doğrudan etkileşime giremeyecektir, ancak altta yatan akıllı sözleşmeler, verilerin nerede ve nasıl depolanacağını, düzenleneceğini ve korunacağını düzenlemeye yardımcı olarak aşağıdaki gibi kavramlara yol açabilir: Veri DAO'ları ve programlanabilir depolama pazar yerleri.

Protokol, FVM'nin en iyi şekilde Filecoin depolama ağının programlanabilir denetleyicisi olarak kabul edildiğini ve iki sistemin birbiri için çok işlevsel bir şekilde çalışacak şekilde inşa edildiğini söyledi.

Filecoin ve Diğer EVM'lere Erişilebilirlik

FVM uyumluluğunu değiştirme kararının, Filecoin ekosistemini Web 3.0 dünyasındaki tüm EVM destekli akıllı sözleşmelere açacağını not etmek önemlidir. Likiditenin sağlamlığı ve Ethereum üzerinde çalışan uygulamaların çeşitliliği açısından, milyarlarca dolarlık likiditeye sahip tüm Katman 1 ve 2 akıllı sözleşmelerin anası olarak kabul edilir.

Her akıllı sözleşme merkezi, Filecoin tarafından eklenecek yeni kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun farklı uygulamalara erişim kazanmasına yardımcı olabilecek bir hareket olan Ethereum'a bağlanacak ve Ethereum'dan bağlanacak bir kanala sahip olmayı arzular.

FVM protokolünün avantajı, Filecoin geliştiricilerinin ve ürün tasarımcılarının erişimini yalnızca Ethereum ile değil, aynı zamanda EVM uyumluluğuna sahip diğer blockchain protokolleriyle sınırlandırmasıdır.

lirsiniz.Tıpkı Filecoin gibi, EOS Blockchain de Nisan ayında EVM uyumluluğunu başlatma planlarını vurguladı ve Web 3.0 ekosisteminin kapsamı genişledikçe tekliflerini genişletmek isteyen protokoller listesine katıldı.

EVM'nin ve özellikle FVM lansmanının beklentileri, son 24 saatte yüzde 22 artarak 5,81 $'a yükselen FIL token fiyatını yükseltti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ