Merkezi olmayan depolama ağı Filecoin, ana ağ başlatma penceresi için daha fazla gecikme görecek, bu sefer Temmuz sonu ile Ağustos sonu arasında olacak.

Filecoin

Merkezi olmayan depolama ağı Filecoin, ana ağ başlatma penceresi için daha fazla gecikme görecek, bu sefer Temmuz sonu ile Ağustos sonu arasında olacak.

Yeni bir güncellemede Filecoin ekibi, projenin dahili protokol güvenlik denetiminin ilk turundan geçtiğini açıkladı. Sonuçlara dayanarak, geliştiriciler test ağının ikinci aşamasını gerçekleştirmeden önce bir dizi değişiklik yapmaları gerektiğine karar verdiler.

Protocol Labs tarafından geliştirilen Filecoin, eşler arası veri depolama ağı InterPlantary File System (IPFS) üzerine kurulmuştur ve kullanıcıların açık bir pazarda depolama alanı ticareti yapmalarına izin vermeyi amaçlamaktadır. Proje 2017 yılında en büyük token satışlarından birini gerçekleştirdi ve akredite ve kurumsal yatırımcılardan 200 milyon dolardan fazla topladı.

Ana ağın başlangıçta Mart 2020'de piyasaya sürülmesi gerekiyordu. Şubat ayında, ekip bu lansmanı 15 Temmuz ile 17 Temmuz arasında bir aralığa erteledi ve Çin'deki koronavirüs salgınının ana neden olduğunu vurguladı.Şimdi, geliştiriciler denetim sırasında meydana gelen değişiklikleri ele almak için daha fazla zaman olduğunu söylüyorlar.

Topluluğa zaman çizelgesini tartma şansı vermek için Filecoin geliştirme ekibi, topluluk üyelerinin Testnet Aşama 2 ve ana ağın lansman tarihleri ile ilgili üç farklı seçenek üzerinde oy kullanmasına izin vermek için bir anket gerçekleştirdi.

Topluluk geri bildirimlerini hesapladıktan sonra ekip, ikinci aşama test ağının 11 Mayıs haftasını başlatacağını ve ana ağın 20 Temmuz ve 21 Ağustos tarihleri arasında başlayacağına ilişkin "muhafazakar" bir tahmin üzerinde bulundu. Güncellemeler Filecoin projesinde görülebilir yol haritası sunuyor.

 Duyuruda, "Bu seçenek önce en kritik protokol değişikliklerini yapmamızı ve ardından geri kalanını testnet sırasında protokol yükseltmeleri olarak uygulamamızı sağlayacaktır." deniliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ