Filipinler Birliği Bankası, Asya ülkesinde dijital tokenlerin hızla benimsenmesinden yararlanmak için kripto para birimleri için ticaret ve saklama hizmetleri sunmayı planlıyor.

Filipinler Birliği Bankası, Asya ülkesinde dijital tokenlerin hızla benimsenmesinden yararlanmak için kripto para birimleri için ticaret ve saklama hizmetleri sunmayı planlıyor. Bankanın Başkanı Cathy Casas, ortalama bir Filipinli yatırımcının, piyasaların "istikrarlı" olduğu varsayılarak, beş yıl içinde kişisel varlıklarının %3 ila %5'ini Bitcoin gibi dijital varlıklarda tutacağını söyledi.

 "Bankacılık İşimizi Geleceğe Hazırlamanın Bir Yolu"

Casas, birçok kripto yatırımcısının, bazıları oyna-kazan sanal oyunlardan token kazanan genç insanlar olduğunu söyledi. Bir röportajda, "Bu, bankacılık işimizi geleceğe hazırlamanın bir yolu" dedi. Casas, yerel nüfusun yaklaşık %5'inin kripto para birimleriyle uğraştığını tahmin ediyor. Dünyanın en büyük kripto para borsasının işletmecisi Binance Holdings Ltd.'nin tahminine göre, bu küresel ortalamaya uygun. Gittikçe daha fazla Asya ülkesi kripto pazarına açık fikirlilikle yaklaşıyor.

Filipin Merkez Bankası Başkanı Benjamin Diokno, Kripto Para Birimlerine Karşı Uyardı

Filipinler Merkez Bankası Başkanı Benjamin Diokno, kara para aklama ve terörün finansmanı gibi yasadışı faaliyetlere karşı "çok savunmasız" oldukları için "finansal sistem için tehlike oluşturabileceklerini" söyleyerek kripto para birimlerine karşı uyardı. Dünya çapındaki düzenleyiciler, kriptonun hızla artan çekiciliğini fark ettiler ve bazıları pazarlamayı tüketicilere sınırlamak için adımlar atıyor. Singapur bu hafta sektördeki şirketlere, perakende yatırımcıların yanabileceği endişelerini öne sürerek tüketiciye yönelik pazarlamanın çoğunu durdurmalarını söyledi. Casas, “Müşterilerimizi sosyal medya üzerinden de eğitmek için çaba sarf ediyoruz, güvende olduklarından emin oluyoruz” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ