PayMaya, yeni özellikle Filipinlilerin kripto para birimlerini öğrenmesini ve kullanmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

PayMaya, yeni özellikle Filipinlilerin kripto para birimlerini öğrenmesini ve kullanmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Filipinler merkezli büyük Fintech şirketi PayMaya'nın PayPal, Venmo ve diğerlerinin izinden giderek uygulamasında yeni bir kripto para birimi özelliği başlattığı bildiriliyor.

TechInAsia'ya göre, PayMaya kullanıcıları hesaplarını kullanarak dijital varlık ticareti yapabilecek, satın alabilecek ve harcayabilecek. Bu aynı zamanda PayMaya'nın piyasaya girmekle ilgilenen herkes için kapsamlı bir kripto paketi sunma amacının bir parçasıdır.

Rapora göre PayMaya, yeni özellikle Filipinlilerin kripto para birimlerini öğrenmesini ve kullanmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Ayrıca, kullanıcıların kripto para borsalarına kaydolması, bir kripto cüzdanı oluşturması ve diğer KYC döngülerinden geçmesi gerekliliğini ortadan kaldıracaktır.

PayMaya, Filipinler'in en büyük dijital ödeme sağlayıcısıdır. Aynı zamanda, Filipinler merkez bankası Bangko Sentral ng Pilipinas tarafından lisanslanmış bir sanal para ihraçısı (EMI) ve sanal varlık hizmetleri sağlayıcısıdır (VASP). PayMaya uygulamasının 40 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısı var.

PayMaya Başkanı Shailesh Baidwan, Filipinliler arasında kripto para biriminin artan popülaritesi hakkında şunları söyledi: “PayMaya e-cüzdanı günlük satın alma ve işlemler için günlük hayatlarının bir parçası haline geldiğinden, müşterilerimiz artık akıllı ve sorunsuz bir şekilde kripto satın almak ve kazanmak istiyor. Bu yüzden onu e-cüzdan uygulamamızda entegre bir özellik haline getiriyoruz.”

Yükseltilmiş hesaplara sahip PayMaya kullanıcıları, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH)'lerini Filipin pesoları için doğrudan takas edebilirler. Sitede alım satım yapılabilecek diğer kripto para birimleri arasında Cardano (ADA), Chainlink (LINK), UNISWAP (UNI), Solana (SOL), Quant (QNT), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC) ve yakında eklenecek daha fazla kripto para bulunuyor. .

 Filipinler Pilot CBDC Uygulamasını Başlatacak

ASEAN ülkeleri, son yıllarda kripto para birimlerine ve blok zincir teknolojisine artan bir ilgi yaşadı. Özellikle Filipinler, dijital varlıkları benimseme konusunda ön saflarda yer aldı ve hatta sektörü düzenlemek için adımlar attı. Filipin Maliye Bakanlığı, ülkedeki kripto destekli oyun Axie Infinity'nin muazzam başarısının ortasında, Axie Infinity ve diğer oyna-kazan oyunları oynayarak elde edilen kârın bir kısmını istediğini açıkça belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ