Büyük yatırım bankası Morgan Stanley, bankanın günlük yatırımcılara sunduğu teklifleri artıracak çevrimiçi ticaret şirketi E*Trade Financial Group'u satın alıyor.

Finans Devi Morgan Stanley, 13 Milyar Dolarlık Anlaşma İle E*Trade’i Satın Aldı

Büyük yatırım bankası Morgan Stanley, bankanın günlük yatırımcılara sunduğu teklifleri artıracak çevrimiçi ticaret şirketi E*Trade Financial Group'u satın alıyor.

Wall Street Journal'ın 20 Şubat'ta bildirdiğine göre, 13 milyar dolarlık anlaşma Morgan Stanley’in 2008 krizinden bu yana elde ettiği en büyük kazancı, E*Trade’in beş milyon müşterisini, 360 milyar dolarlık varlığı ve çevrimiçi bir bankayı da beraberinde getirdi.

E * Trade'in satın alınmasıyla Morgan Stanley, çalışanları adına 4.000'den fazla kurumsal müşteri ve 580 milyar dolarlık hisse alacak. Aynı zamanda E * Trade CEO'su Michael Pizzi pozisyonunu koruyacak ve şirket markasını, perakende vitrinlerini ve reklam kampanyalarını koruyacak.

Tarafların Kripto Dünyasına Katılımı

Nisan ayında E * Trade, platformunda dijital para ticareti yapmaya başlama planını açıkladı. O zamanlar şirket Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) sunmaya hazırlanıyor, ardından başka kripto para birimleri ekleyecekti.

Morgan Stanley'e gelince, şirket 2018'in ilk sonbaharından beri Bitcoin vadeli işlemlerini takip eden swaplar başlatmaya hazırdı, ancak o yılın sonuna kadar tek bir sözleşme almadı. Bununla birlikte, firma talep gelir gelmez kripto hizmetlerini başlatmaya hazır.

Bu nedenle, Wall Street devi, kripto para birimlerinin değeri 2018'in sonunda düştüğü için kripto endüstrisine daha aktif bir şekilde girme planlarını erteledi.

Morgan Stanley’in Kripto Alanındaki Eski Yöneticileri

Son zamanlarda, Morgan Stanley'den sekiz eski çekirdek geliştirici Singapur'da yeni bir kripto para birimi türevleri ticaret platformu olan Phemex'i başlattı. Geliştiriciler, platformun geleneksel kripto ticaret platformlarından on kat daha hızlı olduğunu iddia ederken, BTC, ETH ve XRP kalıcı sözleşmelerinde hem perakende hem de kurumsal yatırımcılara 100 kat kaldıraç sunuyor.

Morgan Stanley kripto para birimi alanına girme konusunda isteksiz görünse de, eski yöneticilerinden bazıları endüstriye döndü. Eski Morgan Stanley Asya türev başkanı Jeffrey Wang, Shenzhen merkezli bir kripto para şirketi olan Amber Group'a katılırken, daha önce küresel mali suçlar ve Morgan Stanley'deki küresel özel soruşturma başkanı Noah Perlman, yeni uyum şefi olarak kripto borsası Gemini tarafından işe alındı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ