Finansal yazılım şirketi Intuit, tüketici teknolojisi platformu Credit Karma'yı 7.1 milyar dolar nakit ve hisse senedi seçeneği ile satın almayı kabul etti.

Finans Teknolojisi Şirketi Bu Satın Alma İle Bir Dev Haline Geliyor

Finansal yazılım şirketi Intuit, tüketici teknolojisi platformu Credit Karma'yı 7.1 milyar dolar nakit ve hisse senedi seçeneği ile satın almayı kabul etti.

2007 yılında kurulan Credit Karma, kredi puanlarına bağlı olarak müşterilere kredi kartları ve çevrimiçi krediler vermekte. New York Times'ın bir raporuna göre, firmanın ilk halka arzı yapması bekleniyordu, ancak Uber'in halka arzının ve WeWork’un planlanan teklifinin başarısızlığının ardından yatırımcılar arasında güvenin azalması nedeniyle bir satış yapmayı seçti.

Intuit'in resmi açıklamasına göre, 2019 yılında Credit Karma gelir büyümesinde % 20 artış yaşadı ve neredeyse 1 milyar dolar denetimsiz gelir gördü. Intuit CEO'su Sasan Goodarzi, devralımın şirketin mali durumlarını tam olarak anlamayan tüketicilere daha iyi hizmet sunmasına yardımcı olacağını umduğunu söyledi.

Goodarzi  konuyla ilgili olarak "Credit Karma ile güçlerini birleştirerek, tüketicilerin doğru finansal ürünleri bulmasına, ceplerine daha fazla para koymasına ve her zaman hayal ettikleri evi satın almalarına olanak tanıyan anlayışlar ve tavsiyeler sağlamaya yardımcı olacak kişiselleştirilmiş bir mali asistan oluşturabiliriz, eğitim için para ödemek ve her zaman istedikleri tatile çıkmak gibi seçenekleri de göz önünde bulunduruyoruz” açıklamasını yapıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ