Alchemy, C Serisi turda 200 milyon dolar topladı, Hashstack, Harmony için teminat protokolü başlattı ve Bunny Finance, bir hack'ten sonra DAO'yu kurdu .

Alchemy, C Serisi turda 200 milyon dolar topladı, Hashstack, Harmony için teminat protokolü başlattı ve Bunny Finance, bir hack'ten sonra DAO'yu kurdu . Hepsi bu haftaki Finance Redefined'de size geliyor.

DeFi alanı teknik olarak yeniden canlanmaya devam ederken, finansman, yenilik ve DAO'lar hakkında temel haberler, henüz yeni gelişmekte olan bir endüstride benimsenmeyi teşvik etmeye devam ediyor.

Simya, en son finansmanda 200 milyon dolar artırdı, ACH tokeni %77 yükseldi. Web3 platformu Alchemy, bu hafta 200 milyon dolarlık bir C Serisi finansman turu başlattığını duyurdu ve şirkete bir decacorn statüsü ve 10.2 milyar dolarlık bir değerleme verdi.

Yedi yatırımcı turu, California merkezli iki girişim firması tarafından yönetildi . FTX'in son üçüncül finansman turunda yatırımcılar olan Lightspeed Venture Partners ve Silver Lake  Pantera Capital ve Ekim ayındaki 250 milyon dolarlık artışta önceki lider yatırımcının ek katılımıyla, Andreessen Horowitz'in a16z'si ve diğerleri.

Alchemy, Amazon Web Services tarafından internet siteleri için sağlanan hizmete benzer şekilde Web3 uygulamaları için temel altyapıyı sağlar ve Web3 ekosisteminin büyümesini desteklemek için OpenSea, Adobe, Dapper Labs, “CryptoPunks” gibi şirketlerle birlikte çalıştı.

Ekim ayında a16z liderliğindeki finansman turundan bu yana, Alchemy, uzayda eğitimi teşvik etmek için açık bir Web3 Üniversitesi, gelişmekte olan işletmeleri desteklemek için tasarlanmış Alchemy Ventures adlı bir başlangıç programı ve ayrıca bir değiştirilemez token (NFT) uygulama programlama arayüzü gibi çeşitli girişimleri hayata geçirdi.

Şirkete göre, Alchemy platformunda inşa edilen NFT pazaryerleri, son 12 ayda 1,5 milyar doları aşan sanatçı telif ücreti kaydetti ve bu, Web3 katılımcıları arasında önemli bir topluluk odaklı ölçüm.

Alchemy'nin kurucu ortağı ve CEO'su Nikil Viswanathan, sektör genelinde geçen yıla ilişkin değerlendirmesini ve gelecek yıl için tahminlerini paylaştı ve şunları söyledi:

2021, geliştiricilerin Web3'ü ana akım haline getirdikleri ve milyonların hayatını değiştiren işletmeler yarattığı yıldı. 2022'de geliştirici ihtiyaçlarını daha fazla yerde karşılama taahhüdümüzü ikiye katlayarak Web3'ün potansiyelini ortaya çıkarmayı her zamankinden daha kolay hale getireceğiz."

Bunny ve Qubit, 80 Milyon Dolarlık İstismarın Ardından DAO'ya Dönüyor

DeFi protokolü Bunny Finance, Qubit'te 80 milyon dolarlık sismik bir köprü istismarının ardından, projenin geleceğinin mevcut haliyle savunulamaz olduğunu ve bu nedenle ekip, protokolün yönetim kontrolünü topluluk üyelerine formda vermeyi taahhüt etti.

İlk olarak 28 Ocak'ta Cointelegraph tarafından bildirilen olay, anonim bir bilgisayar korsanının Qubit X köprüsünde sözde bir "mantıksal hata"dan yararlanarak Binance Akıllı Zinciri (BSC) üzerindeki tokenleri herhangi bir Ether yatırmadan çekmelerine olanak sağlamasıyla meydana geldi. ETH geleneksel olarak gerektiği gibi.

Sonuç olarak, bilgisayar korsanı protokolden 77.162 Qubit xETH (qXETH) veya 185 milyon dolar çaldı ve bunu kredi havuzlarındaki 80 milyon dolara eşdeğer bir dizi varlığı ödünç almak için bir teminat mekanizması olarak kullandı.

Zincir üstü veri analizi, hacker'ın ödünç aldığı tokenlerin 37,6 milyon dolar değerinde 15.688 Wrapped Ether (wETH), 767 Bitcoin BEP2 (BTCB) (28,5 milyon dolar), 9,5 milyon dolar değerinde sabit para ve 5 milyon dolar değerinde PancakeSwap (CAKE), Pancake Bunny'yi içerdiğini ortaya koyuyor. BUNNY ve MDEX (MDX) tokenleri.

Ekipten yapılan müteakip duyurular, DAO topluluğunun katılımcılarının, diğer şeylerin yanı sıra sözleşmeleri yükseltmek ve ücret yapısını değiştirmek de dahil olmak üzere önemli protokol gelişmelerinden sorumlu olacağını kaydetti.

Hashstack, Teminatsız Krediler Sunan Açık protokol Test Ağını Başlattı

DeFi platformu Hashstack Finance, bu hafta kripto kredi protokolü Open'ın kapalı bir test ağı sürümünü devreye aldı. Başlangıçta Harmony'nin 300 milyon dolarlık Ekosistem Fonundan doğan Hashstack'ın Açık protokolü, tipik DeFi protokollerinde teminat kredisi tutarları için ön koşulları dengelemeye çalışır.

Harmony blok zinciri üzerinde inşa edilen Hashstack'ın Açık protokolü, borçluların 1:3'e kadar teminat kredi oranı ile bir kredi almalarını sağlayarak 100$'lık teminat karşılığında 300$'a kadar kripto borçlanma potansiyeline izin verdiğini iddia ediyor.

Bunu takiben, kullanıcılar, bu durumda 70$ değerinde olan teminatın %70'ini çekerken, 230$'ı platform içi yatırım sermayesi olarak kullanabilirler. Konuyla ilgili yorum yapan Hashstack, DeFi alanı içinde kredi vermenin genellikle aşırı teminatlı olduğunu, çünkü ortalama olarak bir borçlunun, ödünç almayı düşündüğü krediye karşı minimum %42 fazla teminat sağladığını iddia etti.

Hashstack Finance'in kurucusu Vinay, karmaşık süreci daha ayrıntılı olarak açıkladı: “Bugün, Compound veya Aave veya hatta MakerDAO'dan 100 $ borç almak istiyorsanız, en az 142 $ teminat sağlamanız gerekiyor. Bu, kredi alımının arkasındaki asıl amacı bozar ve borçlu için kısıtlayıcı kullanım durumları vardır.”

Token Performansları

Analitik veriler, DeFi'nin kilitli toplam değerinin hafta boyunca %11,97 artarak 123,08 milyar $'a yükseldiğini ve son haftalarda piyasadaki düşüşten başarılı bir şekilde kurtulduğunu ortaya koyuyor.

Secret (SCRT) son yedi gün içinde %30,4 gibi etkileyici bir değer kazandı. Avalanche (AVAX) geçen haftaki %25.54'lük kazancı %36.7'lik bir artışla takip ederken, Loopring (LRC) %19,5'lik bir artış kaydetti. Wrapped Bitcoin (wBTC) ve THORchain (RUNE) sırasıyla %14,5 ve %13,2 değer kazandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ