Dan Tapiero, Fed'in son eylemlerinin neden Bitcoin (BTC) için 'mega boğa' olduğunu açıklıyor.

Finansal Kargaşa İçinde Bitcoin’de Mega Boğa Olanlar da Var

Dan Tapiero, Fed'in son eylemlerinin neden Bitcoin (BTC) için 'mega boğa' olduğunu açıklıyor. Gold Bullion International'ın kurucusu Dan Tapiero, ABD'de negatif faiz oranlarının ortaya çıkmasının Bitcoin (BTC) için 'mega boğa' olduğunu söylüyor. Viral tweetinde doları daha zayıf hale getireceklerini açıklıyor.

Yeni Bir Norm

Altı aylık ABD Hazine bonosu sıfırın altına düştüğünde, Amerikalılar paralarını bir yatak altında saklamak zorunda kalacakları yeni bir gerçeğe uyum sağlamak zorundalar. Tapiero buna 'el koyma' derken, sistemi stabilize etmek için gerekli bir önlem olduğunu kabul ediyor.

Federal Rezerv koronavirüs kaynaklı krize bir yanıt olarak faiz oranlarını neredeyse sıfıra indirmeye karar verdi. Bundan kısa bir süre sonra İngiltere Bankası ay hamleyi izledi.

Bitcoin Çıkıyor

Bitcoin (BTC), geçen Perşembe günü gerçekleşen katliamdan bu yana ilk kez 6.000 $ seviyesinin üzerine çıktı. Önemli bir şekilde 6.400 $ seviyesinde şiddetle reddedildi, bu da boğalar için sadece geçici bir zafer olduğu anlamına gelebilir.

 Bununla birlikte, birçok analist, parasal genişlemenin uzun vadede BTC için dezenfekte edici bir para birimi olduğu için yükseleceğine inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ