Önde gelen kripto para biriminin fiyatı, son sekiz gün boyunca 6.450 $ ila 6.850 $ aralığında işlem yaptıktan sonra yaklaşık 6.100 $ 'a düştü.

Finansal Piyasalar Küresel Salgının Ortasında Çökmeye Devam Ettikçe Bitcoin de Düşüyor

Önde gelen kripto para biriminin fiyatı, son sekiz gün boyunca 6.450 $ ila 6.850 $ aralığında işlem yaptıktan sonra yaklaşık 6.100 $ 'a düştü. Bitcoin fiyatındaki aşağı yönlü hareket, geleneksel piyasaların performansını da etkiledi ve bu da günü kayıplarla kapattı.

Önde gelen kripto para birimi büyük dalgalanmalara tanık olduğundan, bitcoin fiyatı son birkaç hafta boyunca oldukça değişken oldu. Bitcoin ayrıca, dünya finans piyasalarına uygun olarak tepki gösterdi, çünkü Amerikan finans piyasalarındaki düşüşle çakışan yaklaşık % 8 düşüşle fiyatını 6,100 $ 'a kadar geriletti.

COVID 19 dünyaya yayılmaya devam ettikçe, insanların yaşamları üzerindeki etkisi hızla artıyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'daki işsizlik oranı oldukça hızlı bir şekilde artmaktadır. Dow 915 puan kaybıyla kapanırken, S&P 500% 3.37 oranında geri çekildi ve Nasdaq% 3.79 oranında değer kaybettiğinden, dünyanın dört bir yanındaki finans piyasaları hükümetlerin çabalarına rağmen düşüyor. Bitcoin üzerindeki etkisi de son 24 saatte fiyatı yaklaşık% 8 düştüğü için açıkça görülebilir.

 ABD, ülkede 100.000'den fazla pozitif COVID 19 vakası ve 1700'den fazla ölüm bildirmiş durumda. Küresel pandemi, ekonomi çökmeye devam ederken tüm dünyayı duraklattı ve insanlar ufukta gümüş astar olmadan işlerini kaybetmeye devam ediyorlar. Bu eşi görülmemiş küresel salgının mali etkisi de oldukça ciddidir. Hükümet tarafından açıklanan birkaç teşvik paketine rağmen, finansal piyasalar küresel salgının ortasında canlanamadı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ