Bir "endüstri uzmanları" paneli, ethereum'un yıl sonundan önce 675 dolara düşeceğini tahmin etti.

Finder

2022'nin başından bu yana eter tahminlerini "önemli ölçüde düşürdüler" ve şimdi kripto para biriminin fiyatının 2025'e kadar 5.739 dolara ve 2030'a kadar 14,412 dolara yükselmeden önce yılı 1.711 dolardan bitirmesini bekliyorlar.

Uzman Panelinin Ethereum Fiyat Tahminleri

Fiyat karşılaştırma portalı Finder, Pazartesi günü ether ( ETH ) fiyat tahminlerini güncelledi. Şirket, haftalık ve üç aylık anketleri kullanarak gelecekteki ethereum fiyatının uzman tahminlerini ölçüyor. Finder, Temmuz ayında gerçekleştirilen en son üç aylık anketinde "54 endüstri uzmanından oluşan bir panele ethereumun önümüzdeki on yılda nasıl performans göstereceğine dair düşüncelerini soruyor" dedi.

Finder'ın uzmanlar panelinin son tahminlerine göre, ether bu yılın sonuna kadar 1.711 dolar değerinde olacak. Daha sonra 2025 yılına kadar 5.739 dolara ve 2030 yılına kadar 14,412 dolara yükselecek. Ancak panel, eterin fiyatının ilk önce 675 dolarda dibe vurmasını bekliyor.

Şöyle devam etti:

ETH'yi 2030'a kadar tutmak verimli olabilir, ancak panelimiz kısa vadede önümüzde zayıf zamanlar olduğunu düşünüyor ve yıl bitmeden ETH'nin 675 dolarda dibe vurmasını bekliyor.

Uzmanlar, 2022'yi kapatmak için toparlanmadan önce ETH'nin daha da battığını görürken, ETH'nin 2.673 dolardan zirveye çıkacağını da tahmin ediyorlar .

Uzman panelinin en son ethereum fiyat tahminleri, önceki tahminlerinden önemli ölçüde düşük. Finder, “Panelimizin ileriye dönük ETH tahminleri 2022’nin başından bu yana önemli ölçüde düştü” dedi.

Buna karşılık, panel Ocak ayında ETH'nin 2030 yılına kadar 26.338 $ değerinde olacağını tahmin etmişti. Nisan ayında tahminlerini 23.372 $'a düşürdüler . Şirket, “Şu anda ETH Temmuz ayında 14,412 dolarda oturuyor” dedi.

Paneldeki uzmanlardan biri olan Digital Capital Management Genel Müdürü Ben Ritchie, "Ethereum'un Bitcoin ile korelasyonu hala yüksek olduğundan, birleştirme yıl sonundan önce gerçekleşirse fiyatının ayrılabileceğini tahmin edebiliriz. Ancak, dış ekonomik faktörler hayati önem taşıyor ve kısa vadeli fiyat hareketine engeller getiriyor.” Şöyle detaylandırdı:

Ayrıca , deflasyonist emisyonlar ve ölçeklenebilirlik gibi ETH'nin tokenomiklerinde yapılacak güncellemeler nedeniyle 2030'da ethereum fiyatının 15.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyoruz .

Paneldeki diğer bir uzman olan Coinjar CEO'su Asher Tan, 2022'yi kapatmak için Ethereum'un 2.000 dolara ulaştığını görüyor. “ ETH söz konusu olduğunda tüm gözler The Merge'de” diye vurguladı ve “Etherum fiyatının değerlenmesi için daha belirgin katalizörler olduğunu belirtti. Bitcoin için var - cefi [merkezi finans] çöküşünün çok daha fazla kurban talep etmediğini varsayarsak.”

Finder, Ethereum alma, satma veya elde tutma zamanının gelip gelmediği konusunda şunları söyledi:

Panel, şu anda Ethereumunuzu satın alma (%43) veya tutma (%41) zamanı arasında oldukça eşit bir şekilde bölünmüş durumda ve yalnızca %16'sı satma zamanının geldiğini söylüyor.

Panelde üniversite yöneticileri, kripto borsa yöneticileri, kripto araştırma analistleri ve kripto ile ilgili ürünlere sahip çeşitli firmaların yöneticileri yer aldı.

Not: Bu yazı ve bu yazıdaki bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ