Finlandiya Bankası, Bitcoin Sistemini Devrim Olarak Övüyor

Finlandiya Merkez Bankası araştırma grubu Bitcoin ekonomik sisteminin bir devrimci olduğunu belirtti. Sundukları raporların bir kısmı;

"Bitcoin, bir yönetici organizasyon tarafından değil, bir protokol tarafından yönetilen bir tekel. Tanıdık tekeller, fiyatları, teklifleri ve kuralları belirleme ve değiştirme yetkisine sahip kuruluşları yönetmekle yönetiliyor: Tekellerin, çoğunlukla, kendi kötüye kullanımını önlemek ya da en azından hafifletmek için düzenleniyor ."

Rapordaki diğer önemli noktalar;


Raporda, Bitcoin'in bir protokol tarafından yönetildiği için düzenlenmesine gerek olmadığını da belirtti. Bunun nedeni, ağın her zaman Bitcoin'in kodunu zorlaması ve kullanıcıların kendileri ücretleri belirlemesi nedeniyle (işlemlerinin ne kadar hızlı teyit edilmesini istediklerine bağlı olarak) .. Ayrıca diğer uzmanlar tarafından Bitcoin ve altyapısına ilişkin daha derin bir çalışma yapılması gerektiğini de belirttiler.

Finladiya Merkez Bankasının 
Blockchain teknolojisi ve Bitcoin üzerindeki çalışmaları;

Araştırmacıların görüşlerinin, Finlandiya Bankasının resmi görüşü olabileceği unutulmamalıdır. Bununla birlikte, belge, merkez bankasının Blockchain ve Bitcoin'e karışması nedeniyle halen çok önemlidir .

2016'da banka, teknoloji hakkındaki yerel araştırma projelerini desteklemek amacıyla Blockchain hakkında bir seminer düzenlemiştir. Seminer, yerel akademisyenler, düzenleyiciler ve şirketler gibi katılımcıları cezbetmiştir.

Rapor teknik olarak yalnızca birkaç araştırmacının görüşü olmasına rağmen, Finlandiya'nın resmi araştırma kolunun bir parçası olarak görüşlerinin muhtemelen önemli ağırlık taşıdığına dikkat edilmelidir.

Res
im ve Haber;
cointelegraph.com   alıntıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ